Стислий огляд подій

Євромайдан – мірило в кожному з нас

Шановна українська громадо, на календарі кінець листопада 2014-го і ми з вами підходимо до першої річниці Євромайдану, нашої Революції гідності. Події тих буремних місяців назавжди закарбувалися в наших серцях і в нашій пам'яті. Ми стали не просто свідками історичних подій, ми стали вершителями цивілізаційних змін, ми спрямували країну на європейський шлях, назавжди замурувавши двері до східної імперської тиранії. Ми довели всьому світові, що для українців свобода, власна гідність і права людини понад усе, що ми не потерпимо диктатури і знущання репресивної владної машини над собою. Ми стали взірцем для багатьох народів.

Революція національної гідності породжує в душі діаметральні почуття. З одного боку – це неймовірна гордість, захоплення громадянським подвигом мільйонів українців, їх найвищими людськими чеснотами, єдністю та братерством. З іншого – скорбота і сум за українськими Героями, які поклали своє життя у боротьбі за краще майбутнє для кожного з нас. Події сьогодення ще раз і ще раз доводять історичну істину – незалежність України, громадянські свободи у ній здобуваються завдяки величі духу й самопожертві її кращих синів і дочок.

Занадто висока ціна свободи зобов'язує нас бути свідомими і відповідальними. Ми є учасниками народження в Україні нового громадянського суспільства, де кожен відчуває особисту відповідальність за те, якою буде наша Батьківщина, та докладає усіх зусиль для контролю за владою і виконанням законів. Де кожен бореться з малою несправедливістю, щоб вона не породила більшу. Ми гуртом зробили велику справу. Але попереду не менш відповідальна робота – втілення ідеалів Майдану в усі сфери життя, недопущення реваншу антиукраїнських сил, відтак – повна зміна країни, утвердження європейських цінностей у своїй домівці. 

Нам ще належить відродити у серці кожного з нас цивілізаційні традиції українства – від величі культур і звитяг Трипілля, Скіфії, Київської Русі, Козаччини до новітніх подвигів часів УНР та ЗУНР, Української Держави та УПА. В умовах розв'язаної Москвою новітньої війни проти України – це надзвичайно важке і водночас надзвичайно важливе завдання. У нас немає іншого виходу – весь цивілізований світ в очікуванні перемоги Давида над Голіафом. Переконаний: ми вистоїмо і переможемо. Бо наша монолітна нація нескорима, бо за нами правда і з нами Бог. Сили нам усім, духовної наснаги, мужності та мудрості.

Слава Україні!

Олег МУСІЙ, обраний народним депутатом України у 124 окрузі.    

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.