Головна / Стислий огляд подій / Жоржини на чорнобильський дорозі вже тридцятий рік

Жоржини на чорнобильський дорозі вже тридцятий рік

У вірші Ліни Костенко «Стоять озера в пригорщах долин…» є, зокрема, такі рядки «Жоржини на чорнобильський дорозі // Вже другий рік, як струшують біду…» Бачимо, що з цього далекого 1986-ого вже пройшло тридцять років, тому змінили у вірші слово «два» на «тридцять». Чорнобиль залишився у пам’яті багатьох сімей, родин. Цей полин приніс чимало біди нашій державі. Ліквідатори і донині гоять свої рани, а скільки їх відійшло у вічність? 

На Сокальщині нині проживає 238 осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи з районного бюджету виділено 36 тисяч гривень на виплату одноразової допомоги цій категорії населення. Також заплановано провести такі заходи: 25 квітня, о 10.30 год., в районному Народному домі відбудеться вечір-реквієм; 26 квітня члени громадської організації «Союз Чорнобиль Сокальщини» візьмуть участь в урочистостях, які пройдуть у Львові; акцію «Запали свічку пам’яті»; виховні годин у школах району на тему «Екологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС» та «Заграва над Прип’яттю»; виставки дитячих малюнків.

А минулого тижня у Сокальській РДА відбувся «круглий стіл», приурочений Чорнобильській катастрофі. У ньому взяли участь керівник апарату РДА Віра Білець, начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський, голова та члени громадської організації «Союз Чорнобиль Сокальщини» – Роман Богун, Анатолій Смаль і Василь Шульган, представники районної лікарні, управлінь та відділів райдержадміністрації. Присутні обговорили проблемні питання соціального захисту чорнобильців та шляхи їх вирішення. Зокрема, забезпечення безкоштовними медикаментами, збільшення суми одноразової допомоги з 200 до 500 гривень, нагородження ліквідаторів державними відзнаками, встановлення пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС у Сокалі та інші.

Вл. інф.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!