Головна / Стислий огляд подій / На Сокальщині масово надходять скарги від громадян щодо пільгового перевезення пасажирів

На Сокальщині масово надходять скарги від громадян щодо пільгового перевезення пасажирів

19 листопада відбулося чергове засідання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації, яке вела її голова Мар’яна Яремчук. Керівник апарату РДА Марія Христинич ознайомила присутніх із проектом “Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Сокальському районі на 2013-2014 роки”, розповіла про її мету та завдання, просила представників громадських організацій активніше долучатися до її розробки, пробуджувати село до просвітницької роботи.

Критичні зауваження висловили депутат обласної ради Ганна Костюк, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутати районної ради Богдан Шклянка, Анатолій Василишин, члени Громадської ради  Ольга Семеняка, Алла Вавринчук, Віталій Комбель та інші. Вони наголосили на необхідності залучати до роботи громадські організації та подали свої пропозиції.
 
Після обговорення члени Громадської ради вирішили створити робочу групу, яка б опрацювала пропозиції щодо “Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Сокальському районі на 2013-2014 роки”, щоб її реалізація принесла користь громаді, і створювала належні умови для всебічного розвитку громадянського суспільства, активізувала участь громадськості у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, підвищила рівень довіри жителів району до районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування. 
 
Наступним розглянули питання про стан пасажирських перевезень в районі та перевезення пільгових категорій громадян, яке неодноразово розглядалося на засіданнях Громадської ради. Інформував про це начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Володимир Огінський. Зокрема, він зауважив, що нині масово надходять скарги від громадян щодо пільгового перевезення пасажирів, яким водії відмовляють у безкоштовному перевезені або ж обмежують їх кількість. 
 
Ця проблема неодноразово піднімалася на нарадах та зустрічах з перевізниками,  сказав Володимир Огінський.  Під час останньої були досягнуті чіткі домовленості. Зокрема, запропоновано нову методику відшкодування пільгових перевезень, яка, сподіваюся, змінить ситуацію на краще. В січні 2012 року ми запропонували перевізникам, які здійснюють перевезення пільговиків у Сокальському районі  підприємцям А. Кінаху, Л. Оверчук, О. Кіт і підприємствам: приватному "АвтоТрансСервіс" і ТзОВ "Авто-Лайн", підписати угоду на відшкодування за надані послуги з перевезення окремих категорій громадян. Однак її уклали з нами лише О. Кіт і приватне підприємствщ "Авто-Транс-Сервіс", яким і проводиться відшкодування. З іншими перевізниками така угода не укладена й досі. Але це не дозволяє перевізникам обмежувати чи не здійснювати пільгове перевезення громадян. Однак такі факти є зафіксовані, про що свідчать скарги громадян. Найбільше їх стосується перевезення пасажирів у автобусах "СокальЧервоноград" (власник ТзОВ "Авто-Лайн"). Ці звернення уже розглянули і водіям роз’яснили, що таке їхнє ставлення до пільговиків є недопустимим.
 
Надходить чимало скарг і на водіїв приміських маршрутів, які з третього липня здійснює ТзОВ "ФіакрЛьвів": розмістили в салоні автобусів оголошення, в якому повідомляють, що беруть безкоштовно лише 12 пільговиків. Мовляв, таке рішення прийняла райдержадміністрація. Як з’ясувалося, це самовільна ініціатива водіїв. 
 
Володимир Огінський наголосив, що водії повинні возити пільговиків без обмежень. І ніхто не має права робити те, що хоче, бо це є порушенням закону. До того ж питання відшкодування пільгового перевезення громадян стосується лише органів влади та перевізників, і громадяни, які мають пільгу на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, не мають потерпати від цього. 
 
Незадовільний стан перевезення пасажирів у районі відзначив і перший заступник голови РДА Павло Савчук, про це також свідчать скарги громадян, які надходять в РДА чи не щотижня. Павло Миколайович наголосив, що райдержадміністрація, на жаль, не має впливу на перевізників, оскільки вони отримують тендери на перевезення в обласній державній адміністрації, де їм затверджують графіки руху автобусів. 
 
Депутат районної ради, перевізник Анатолій Василишин висловив думки щодо перевезення пасажирів та подав слушні пропозиції. У членів Громадської ради було чимало запитань та зауважень до представників влади. Заступник голови районної ради Володимир Чуб звернув увагу на недотримання графіків руху автобусів у села району та відсутності в автобусах належних комфортних умов для пасажирів. Депутат обласної ради Ганна Костюк запропонувала задіяти "гарячу лінію", на яку могли б телефонувати громадяни, щоб повідомити про факти, коли водії відмовляють у безкоштовному проїзді чи некоректно поводять себе з пасажирами. Зауваження щодо роботи перевізників, а також пропозиції, як вирішити дану ситуацію, висловили Алла Вавринчук, Богдан Шклянка, Віталій Комбель, Ірина Мандрик, Ольга Семеняка та інші. 
 
Громадська рада вирішила створити робочу комісію у складі представників райдержадміністрації, асоціації перевізників та членів Громадської ради для контролю за здійсненням пільгового перевезення громадян району й дотриманням перевізниками прав споживачів пільгових категорій. А також звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо зміни способу відшкодування перевізникам за пільгове перевезення громадян на надання адресної допомоги. 
 
Далі присутні ознайомилися з проектом “Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у Сокальському районі на 2013 рік”, з якою детально ознайомила начальник служби у справах дітей РДА Галина Федаш. Під час обговорення члени Громадської ради зазначили, що така програма соціальної підтримки дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потрібна, однак її ще варто доопрацювати. Зауваження та пропозиції висловили також заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат обласної ради Ганна Костюк, депутат районної ради Богдан Шклянка, Алла Вавринчук, Віталій Комбель, Мар’яна Яремчук, отець Ярослав Кащук. 
 
З кожного з питань Громадська рада прийняла відповідні рішення.
 
Любов ПУЗИЧ.
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!