Головна / Стислий огляд подій / I вдень, i вночі на сторожі здоров’я односельчан

I вдень, i вночі на сторожі здоров’я односельчан

Форпост сільської охорони здоров"я у  Жужелянах знаходиться у центрі села, у просторому приміщенні сільської ради. Усередині  затишно та комфортно, на підвіконні  квіти. Про це дбає завідувач фельдшерськоакушерського пункту Любов Пісоцька, яка працює тут уже 21 рік. ФАП, на жаль, небагатий на медичне обладнання, проте є кабінет акушерки, маніпуляційна, і кабінет, де можна перепочити пацієнтам. У приміщенні в зимові місяці прохолодно. Однак і за таких умов фельдшер працює сумлінно, бо любить і знає свою справу. За що її шанують люди та кажуть, що мають добру "докторку", якій довір"яють. А це вже багато про що говорить…

Гарні відгуки про місцевого фельдшера почула і від секретаря Жужелянської сільської ради Ольги Леськів:

Наш фельдшер  дуже відповідальна. Жителі села Жужеляни задоволені її роботою, яка і вдень, і вночі біжить на виклики до хворих. Адже хворим, особливо літнім людям, іноді не так допомагають ліки, як тепло душі ближнього. А наша Любов Василівна підтримує їх як уміє.

Крім Жужелян, завідувач фельдшерськоакушерського пункту обслуговує ще й сусіднє село Цеблів. На усій дільниці проживає 948 осіб. Пані Люба зізнається, що працювати медиком у селі  справа не з легких, бо населені пункти протяжні, а хвороба та біда не вибирає ні часу, ні погоди. До того ж в цьому році зменшили в три рази фінансування місцевого медичного закладу. І фельдшер хвилюється чи матиме все необхідне для надання першої невідкладної допомоги.

Я уже 21 рік працюю сільським медиком, і за цей час бувало і важко, і легко, мабуть, як на кожній роботі,  говорить жінка.  Адже раз на раз не приходиться  буває за день п’ять чоловік звернеться за допомогою, а інколи й десять. У нас є добра співпраця із сімейним лікарем Белзької лікарні Ігорем Прочаном, який обслуговує села Жужеляни та Цеблів. Медичні огляди діти проходять у Белзькій поліклініці.

Сільський медик розповіла, що нині селяни частіше хворіють на серцевосудинні захворювання, зокрема гіпертонію, скаржаться на болі в суглобах. Пацієнти зранку приходять у медпункт, а після обіду фельдшер ходить на виклики та на патронаж дітей до року. Жінка добирається до людей, зазвичай, пішки або ж на велосипеді.

Враз у фельдшерськоакушерський пункт прибігла дівчинапідліток, яка просила фельдшера піти з нею, бо щось з бабусею "не те". Любов Василівна швиденько одягнулася, взяла фельдшерську сумку і поспішила до хворої…

Любов ПУЗИЧ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!