Головна / Стислий огляд подій / Краса i велич рідної мови

Краса i велич рідної мови

У Народному домі села Хлівчани відбувся творчий звіт працівників культури села на тему краси і величі української мови «Хай рідна мова в вашім домі словами добрими звучить».

На щире слово, мудру бесіду, величне торжество усіх хлівчанців скликали дві Марії Павлові, ведучі свята, які власноруч написали сценарій. Вони здивували глядачів цікавим оповіданням, в якому кожне слово починається з однієї і тієї ж букви. Виявляється, українською мовою записано 300 тисяч народних пісень.

Зі сцени звучали пісні у виконанні аматорів сцени – Надії Возьної та Орисі Бігун. А Ірина Матковська заворожила зал піснею «Хлопці кучеряві не ходіть до нас». Роксолана Марко має душевне відчуття поезії і чудовий голос, тому вірші у її виконанні із задоволенням сприймали глядачі. Дві сестри – Ольга і Галина Бубній, які навчаються у вузах, теж взяли активну участь у святі, бо колись починали свій шлях із цієї сільської сцени. Різними делікатними методами критикувались жаргонні слова, якими, на жаль, спілкується молодь. Свої таланти показали учасники танцювального колективу Народного дому, глядачі їм гаряче аплодували.

Дуже приємно, що після навчання, роботи вдома, діти поспішають у Народний дім на репетиції, де вчать танцювальні рухи, розучують нові пісні. Це для них приємна пауза між роботою і навчанням. Завідуюча Хлівчанським народним домом Надія Кохан дає можливість кожному показати свій талант. А хлівчанці у вихідні дивляться на виступи дітей, підтримують юні таланти.

Ганна БІГУН, жителька села Хлівчани.        

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.