Головна / Стислий огляд подій / Львів’яни прийшли зустріти героїв, які поверталися із зони АТО

Львів’яни прийшли зустріти героїв, які поверталися із зони АТО

15 лютого. Залізничний вокзал Львова… Надворі темно і морозяно, а на вокзалі – сотні радісних облич, усі з нетерпінням чекають на прибуття поїзда сполученням «Бердянськ-Львів». Хтось чекає дорогого сина, хтось – коханого чоловіка, а дехто – люблячого тата. Серед зустрічаючих були і прості львів’яни – прийшли зустріти героїв, які поверталися із зони АТО, та потиснути їм руки. Між собою люди гомонять про події на сході, переповідають, що чули від своїх чоловіків. Як виявилося, кожен з військових, аби не переживали рідні, говорив лише маленьку частинку правди про те, що насправді там діється. Хлопці завжди казали, що все добре, там, де вони, не стріляють. А насправді там були страшні бої, кулі свистіли над головами, але про це розповідали лише одиниці, бо ж навіщо хвилювати близьких? 

І ось настала та урочиста мить зустрічі. Як тільки на пероні зупинився поїзд, рідні кинулися від вагона до вагона шукати за синами, татами, чоловіками. Сльози радості, бо живі, здорові повернулися додому, міцні обійми від коханих – все це можна було побачити на вокзалі. 129 воїнів-прикордонників зустріла Львівщина, вони перебували в зоні АТО майже півроку під керівництвом полковника Василя Мостенського. Чоловіки дякували своєму командиру за мудрі поради, розумне прийняття рішень, за те, що зберіг їхні життя. Усі тішилися поверненню рідних, адже війна розлучила їх на шість місяців: з кінця серпня хлопці виконували бойові завдання в зоні АТО. З вокзалу усіх військовослужбовців повезли в собор святого Юра, де вони поклонилися Нерукотворному Образу Господа нашого Ісуса Христа. Прикордонники молилися за мир в Україні та дякували Господові, що кулі оминали їх і вони живимиздоровими повернулися в рідні домівки. 

А 18 лютого у Великомостівському навчальному кінологічному центрі відбулася урочиста зустріч воїнівприкордонників. З цієї нагоди сюди завітали: заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Харчук, перший заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України – начальник штабу, полковник Ігор Левадний, голова Сокальської РДА Олег Кожушко, в. о. голови Жовківської РДА Надія Щур, Червоноградський міський голова Ігор Чудійович та Великомостівсьий міський голова Ярослав Ройко, отець Роман Возняк.

Найперше з поверненням воїнів привітав начальник Великомостівського кінологічного навчального центру, полковник Валерій Мошора: «Щастя, Іловайськ, Маріуполь, Піски, – ці та інші назви міст і сіл приносять розпач і смуток у наші серця. Війна торкнулася кожної української родини, нікого не залишила байдужим, а тим більше військових, які зобов’язані захищати державу, народ і родини. Сьогодні ми радіємо, що повернулися прикордонники оперативнобойової прикордонної комендатури «Галицькі леви», які майже шість місяців виконували бойові завдання в зоні розмежування з тимчасово окупованою територією України в Донецькій області. Ми пишаємося вами».

Слова вітань лунали для військових, які повернулися із зони АТО, від заступника голови Львівської ОДА Володимира Харчука: «Прикордонники – це ті люди, які першими вийшли на захист Батьківщини. Львівська облдержадміністрація та Львівська обласна рада нещодавно підтримали Програму сприяння матеріальнотехнічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області, на 2015 рік, на неї буде виділено 8 млн. 897 тис. грн., відповідно, серед 17 військових частин, засобами зв'язку та електростанціями будуть забезпечені і прикордонники. Дякую усім, хто своєю нелегкою працею доклався до миру в Україні. Бажаю миру над нашими головами, достатку в родинах, щоб наша армія, наші військовослужбовці ніколи не потребували зброї, техніки, а завжди усім були забезпечені. Ви – наші новітні герої, шана вам і наш доземний уклін!»
Перший заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, начальник штабу Ігор Левадний подякував воїнам за хорошу службу, за те, що достойно боронили кордони України, а також відзначив і велику роботу волонтерів, які допомагали військовим, чим могли. Він закликав прикордонників бути і надалі вірними присязі, не зрадити народу України та обстоювати суверенітет держави. Він вручив групі військовослужбовців Почесні грамоти за сумлінне виконання військового обов’язку. 

Військовий капелан о. Роман Возняк – справжній духовний батько для військових, до нього вони ідуть по пораду, на Святу Сповідь, він молиться за прикордонників. О. Роман сказав теплі слова на їх адресу: «Мабуть, кожен з вас відчував, що ви не одні, ми були разом з вами, ми тут щодня за вас молилися, ми були вашим тилом. Ми допомагали, чим могли, – вирішували проблеми з ГПС-навігатором, теплим одягом, білизною, брезентами, допомогли для вас організувати різдвяний стіл. Тішуся, що Бог вислухав наші молитви і ви усі живіздорові нині повернулися додому. Ви для нас герої, хай завжди вас охороняє Ангел-Хоронитель!»

Далі в Кінологічному центрі військові тішилися своїми підопічними: присутнім продемонстрували навички службових собак. Чотирилапі шукали вибухівку, наркотичні речовини, гранати і навіть міни. Проводили затримання «злочинців» і їх конвоювали. Також керівництво Кінологічного навчального центру запросило присутніх відвідати виставку, присвячену воїна-мафганцям та бойовим розрахункам центру, які перебували у зоні проведення АТО.

Опісля у Великомостівському народному домі відбувся святковий концерт, присвячений поверненню військових із зони АТО та річниці виведення військ з Афганістану. На цих урочистих заходах, крім військовослужбовців, були присутні і воїниафганці з п’яти осередків: Сокаля, Червонограда, Жовкви, Великих Мостів та Кам’янки-Бузької. Цікаву концертну програму для присутніх підготував ансамбль пісні і танцю Державної прикордонної служби України під керівництвом полковника Василя Неграя, який теж колись розпочинав службу прикордонником у Великих Мостах. Артисти виконували пісні про Афганістан, а також українські патріотичні.

Попереду на військових, які повернулися із зони АТО, чекає кількаденна відпустка, а далі вони поїдуть охороняти прикордонні пункти України. Вони стверджують, що в разі потреби готові знову зі зброєю в руках захищати Батьківщину, щоб їхні діти та внуки жили у вільній незалежній Україні.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two + 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!