Головна / Стислий огляд подій / Людям терпець увірвався – через поганий стан блокували дорогу в Тартакові

Людям терпець увірвався – через поганий стан блокували дорогу в Тартакові

Для мешканців Тартакова вже звичним явищем стали курсування важкогабаритних вантажів з зерном, цукровими буряками через їхнє село. Дорога в селі і так у катастрофічному стані, місцями такі ями, що неможливо ні пройти, ні проїхати. А як впаде дощ, то взагалі, по ямах можна і човном пливти. Крім того, від важкого транспорту залишки асфальтного покриття ще гірше руйнуються, а дороги ніхто і не збирається ремонтувати.

9 жовтня тартаківці проводили попереджувальний пікет. Тоді жителі села висунули такі вимоги для представників «Західного Бугу», чиї машини найбільше руйнують дорогу: відремонтувати (зробити ямковий ремонт) вулицю Івана Франка, а також прорізаний відтинок дороги, встановити знаки обмеження швидкості до 30 км/год., обмежити рух транспорту з 21.00 год. до 06.00 год. Ці вимоги були надіслані керівнику ПП «Західний Буг» ще 8 жовтня, однак досі ніхто на цей лист мешканців не відреагував.

Врешті-решт людям терпець увірвався. Вони ввечері 21 листопада вийшли в Тартакові на дорогу і перекрили рух для важкого транспорту. Люди в домівках не можуть спокійно спати, бо від машин хати трясуться, тріскають стіни, посуд у сервантах дзвенить. Обіцянки не їздити вночі ніхто так і не дотримується, це було зрозуміло через кілька хвилин після обмеження руху в 22 год. Близько 23 год. з обох сторін стояли черги вантажівок, з однієї – порожні, які їхали з Радехова вантажитися у бік Сокаля, з іншої – навантажені цукровими буряками. Колона транспорту з кожною хвилиною збільшувалась, а обурення людей зростало. Деякі водії розуміли тартаківчан, бо їм теж важко їздити бездоріжжям, інші ж нарікали на них.

– Людям терпець увірвався, скільки можна мовчки спостерігати, як велике підприємство руйнує нашу дорогу. Дехто зробив ремонти в будинках, а тепер від них і сліду немає, бо на стінах – тріщини. Ми хочемо почути представників «Західного Бугу»: чому вночі їздять, чому не дослухаються до людей, чому досі не зробили ямкового ремонту дороги, як обіцяли? Ми на дощі мокнемо цілу ніч, гріємось біля вогнища, але вистоємо, будемо перекривати дорогу доти, доки вимоги людей не виконають, – розповів депутат Сокальської районної ради Юрій Козійчук. 

Посеред ночі до обурених людей приїхав представник «Західного Бугу» Богдан Ратинчук. Він запевнив, що вимоги людей доніс до керівництва, диспетчер підприємства повідомлена про те, щоб не впускати вночі буряковозів через Тартаків. Люди показували на колону вантажівок, і обурювались: не впустимо їх, не вивезете буряки, поки не відремонтуєте нашої дороги. 

В неділю до пікетуючої громади приїхали голова районної ради Микола Пасько та заступник голови Сокальської РДА Анатолій Василишин. Вони поспілкувались з мешканцями і 23 листопада в Сокальській РДА провели нараду з представниками влади, тартаківської громади, Жовківської ДЕД, «Західного Бугу», на якій обговорили питання ремонту дороги. Представник «Західного Бугу» Б. Ратинчук пообіцяв, що вони долучаться до ремонту дороги і в подальшому сприятимуть у ремонті й інших доріг в районі, по яких їздить транспорт ПП «Західний Буг».

Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!