Головна / Стислий огляд подій / На Сокальщині одна дитина захворіла на кір

На Сокальщині одна дитина захворіла на кір

У Львівській області станом на 5 березня на кір захворіло 658 осіб, з них 489 дітей (згідно первинних діагнозів). Про це повідомили в прес-службі Львівської ОДА. З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 391 особа, з них 268 дітей. Ріст захворюваності відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 76%.

Водночас на Сокальщині, як повідомляє завідувач відділом організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу Державної установи Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Людмила Гіль, з початку року вже є лабораторно підтверджено 1 випадок захворювання на кір у дворічної дитини.

Також в Червонограді, з початку року вже зареєстровано 7 випадків захворювання з підозрою на кір, і у двох вже діагноз лабораторно підтверджено. Серед хворих доросла людина і одна дитина. Також з підозрою на кір є двоє дітей в Соснівці і одна в Гірнику. Як наголосила Людмила Гіль, усі ці випадки реєструються серед дітей, які не були щеплені, а нещодавно перехворіли на ГРВІ. Тому кір на фоні ослабленого організму, який не отримав вакцинації, дуже легко прогресує, наголосила Людмила Гіль.

Нагадуємо, що кір – небезпечне та заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала людина, що виділяє вірус, теж захворіють, якщо вони не були дворазово щеплені або не хворіли на кір.  При цьому специфічного лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися, кажуть лікарі, –  зробити щеплення.

Кір починається, як ГРВІ: підвищується температура, виникають нежить і слабкість. Найгірше, що через такі симптоми, схожі на застуду, хворі часто не одразу звертаються до медиків. Тим часом збудник просувається до життєво важливих органів тож, якщо його не спинити й збудник дістанеться легень, розвивається пневмонія.

Як радіо «Сокаль» вже повідомляло з посиланням на заступника головного лікаря СЦРЛ, на сьогодні вакциною лікарня забезпечена. Як пояснюють лікарі, зараз проводиться додаткова імунізація. Сокальщина забезпечена вакциною для щеплень дітей. Для того аби застерегти своє здоров’я, дорослим доведеться придбати відповідну вакцину самостійно, відтак можна для здійснення маніпуляцій звернутись до лікарні, амбулаторії чи фельшерсько-акушерського  пункту за місцем проживання. Щеплення дозволить не лише не допустити епідемії та поширенню таких небезпечних хвороб як Кір чи дифтерія, але навіть – врятувати життя.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!