Стислий огляд подій

На Сокальщині планується реалізувати новий проект “Стежками Героїв”

26 грудня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів робочу нараду щодо реалізації у 2019 році двох районних програм «Національно-патріотичного, військово-спортивного виховання  та підготовки молоді до служби у Збройних силах України на 2017 – 2020 роки» та «Пропагування Сокальського району на території України і за кордоном: культурний розвиток Сокальського району на 2019 рік». У розмові взяли участь головний та провідний спеціалісти відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Уляна Осміловська і Анна Царинська, а також методист районного методичного кабінету, координатор сокальського осередку молодіжної організації «ПЛАСТ НСОУ» Галина Матвіїв.

В ході зустрічі йшлось про новий проект національно-патріотичного спрямування «Стежками Героїв», який планується реалізувати спільно із пластовою молодіжною організацією. У його рамках планується провести 4 військово-спортивних вишколи у місцях, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою ХХ століття. Це села Сілець та Спасів, де народились славетні командири УПА: генерал УПА Іван Климів-«Легенда» та полковник УПА Василь Сидор-«Шелест». Це спалене село Іваньки, де 29 серпня 1944 р., відбувся один з найбільших боїв УПА з більшовицькими загарбниками. Це село Гута, поблизу якого є відновлена криївка, де загинуло 10 воїнів УПА.

Окрім того в межах проекту передбачається проведення інтелектуальної гри «Що?Де?Коли?», дослідницьких експедиції та створення інтерактивної карти.

Присутні обговорили різні організаційні моменти, особливу увагу звернули на фінансове забезпечення проекту, а також програми «Пропагування Сокальського району на території України і за кордоном». В її межах планується придбати книгу Степана Івасейка «З вогню і крові», виготовити буклети про спалене село Іваньки та про один із найбільших боїв УПА.

На завершення зустрічі голова Сокальської районної ради Микола Пасько наголосив присутнім на необхідності підготувати бюджетні запити, що дасть можливість у наступному році виділити кошти з районного бюджету на реалізацію вищеназваних програм.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews