Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На території села Заліски Жидачівського району спостерігалась наймасштабніша загибель риби

В минулому році на різних водоймищах області зафіксовано кілька випадків масової загибелі риби, в тому числі і від зимової задухи – асфіксії. Наймасштабніша загибель спостерігалась в річці Дністер на території села Заліски Жидачівського району. 

Саме «спостерігалась» після факту загибелі, тому що природоохоронними та іншими зацікавленими службами не проводяться своєчасні заходи щодо попередження цього досить розповсюдженого явища: не розчищаються русла річок, озер, заплавів, берегові та прибережні зони від зайвої рослинності, побутового сміття. В річки після повеней потрапляють дерева з коріннями, частини парканів, будівель тощо. Крім органіки у воду надходять різноманітні хімічні речовини і їх сполуки, міндобрива, гербіциди з сільгоспугідь, стічні води промислових, побутовокомунальних, харчових підприємств, тваринницьких ферм, тощо. Усе це збільшує нагромадження донних відкладів і погіршує гідрохімічний режим води.

Найбільше потерпає від замору риба водойм з незадовільним складом води, виснажена відсутністю належної кількості корму та з хронічними захворюваннями. Вона втрачає координацію рухів, її зносить вниз за течією, де вона під берегами чи в корчах гине.

Не чекаючи подібних явищ, для поліпшення кисневого режиму протягом зими треба прорубувати ополонки. Неабияку користь можуть принести рибалкиаматори. Щоб спіймати на мормишку окунців чи плотиць, рибалка свердлить кілька десятків ополонок. Це хай врахують власники орендованих чи приватизованих ставків, які або не допускають туди рибалок, або ж вимагають надмірну плату за вхід.

Можна використовувати компресори різних систем, перекачувати воду з однієї ополонки в другу, виставляти рослинні сніпки, засипати ополонки різним пористим матеріалом та інше.

З другої половини лютого – на початку березня найінтенсивніше відбувається процес гниття водоростей та іншої органіки, відчуваються ознаки замору – неприємний запах від води, поява біля ополонок дрібних водних комах та їх личинок, частин відгнилої органіки.

В цей скрутний період рибам ще можуть надати посильну допомогу всі користувачі водойм, сільські, селищні та міські ради, орендарі земель водного фонду, природоохоронні органи, рибоохорона, громадські організації тощо.

Петро КЛИМЧУК,начальник управління ветеринарної медицини в Сокальському районі.

         

Exit mobile version