Стислий огляд подій

На Золочівщині вшанували пам’ять польських бійців, які загинули у битві з більшовиками під Задвір’ям

Битва під Задвір’ям (тепер – Золочівський район), відома як «Польські Термопіли», відбулася 17 серпня 1920 р.

Батальйон із кількохсот польських добровольців, так званих львівських орлят, під командуванням капітана Болєслава Зайончковського, зупинив наступ більшовицьких сил Першої Кінної армії Сємьона Будьонного, і завадив наступу більшовиків на Львів. Із 330-ти польських добровольців загинули 318. Частина з них поховані у братській могилі у Задвір’ї, інші – на військовому цвинтарі Орлят на Личакові.

Бій відбувся у межах тодішньої польсько-радянської війни (1919-1920 рр.), у якій Польська Республіка та Українська Народна Республіка протистояли радянській росії.

Сьогодні представники Польщі та України вшанували пам’ять загиблих добровольців біля кургану у селі Загір’я, де тривала битва. У заході взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, президент міста Лежайськ Іренеуш Стефанські та представники міста, президент Польського товариства охорони військових могил у Львові Януш Балицький, представник МЗС України у Львові Андрій Грушко, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та співробітництва Львівської ОВА Роман Шепеляк.

Учасники заходу приєдналися до Святої Меси і поклали квіти до пам’ятника польським бійцям, що полягли у битві 1920 року.

Організувало захід Польське товариство охорони військових могил у Львові у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща у Львові.

«102 роки тому на цьому місці від більшовицької навали загинуло понад 300 молодих людей. Це була героїчна битва за незалежність Польщі та України. Як польський народ, так і  український, багато натерпілись в минулих століттях. Українці нині продовжують боронити українську державу від російського агресора. З перших днів повномасштабної війни росії, Польща – наш справді добрий та вірний друг. В особі високоповажних гостей, які прибули сюди щиро дякую за цю підтримку, яку ми відчуваємо і прихисток наших громадян на теренах вашої держави. З такими геополітичними партнерами та стратегічними колегами як Польща, в Україна точно переможе. З таким надійним щитом як Україна, Польща має захист від спільного ворога. Вічна пам’ять усім невинно вбитим тут!», – зазначив Юрій Бучко.

Голос Сокальщини на GoogleNews