Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Головний лікар Сокальської лікарня: “Нас чекають нелегкі часи”

У Сокальській центральній районній лікарні відбулась нарада медичних працівників стосовно поширення та лікування пацієнтів із вірусом COVID-19 на території нашого району. Нараду проводив головний лікар ЦРЛ Роман Швед та заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Сергій Касян.

На нараді також були присутні  завідувач інфекційного відділення Оксана Кріль, завідувач поліклініки Надія Сикиндюк, заступник головного лікаря по експертизі непрацездатності Стеран Панас, завідувач кардіологічним відділенням Марія Шльома, завідувач хірургічного відділення Валерій Комарницький та низка сімейних лікарів, медсестер, працівників закладу.

Головною метою зустрічі стало поширення вірусу COVID-19 територією країни та рішення ЛОР від 12 березня щодо закладів охорони здоров’я другої, третьої та всіх наступних ліній, куди будуть шпиталізовані пацієнти з діагностованими випадками коронавірусу, серед яких і наша СРЦЛ.

Нас чекають нелегкі часи – зазначив Роман Швед, – ми повинні бути оперативні і правильні у своїх рішеннях.

Головний лікар Роман Швед пригадав для медпрацівників історію розповсюдження коронавірусу світом, зауважив, що епіцентром став Китай. У світі було зареєстровано 182 406 випадки захворювання COVID-19, з них 79 433 осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 356  випадків у 150 країнах/територіях/регіонах. Він наголосив, що на території Європейського регіону зареєстровано 63 268 випадків захворювання COVID-19: в п’ятірці країн Італія 27 980, Іспанія 9 191, Франція 6 633, Німеччина 6 012, Швейцарія 2 200. Головний лікар звернув увагу, як медикам працювати із пацієнтом, який звернувся із підозрою на коронавірус, ГРВІ чи грип та охарактеризував головні симптоми COVID-19: гарячка, кашель, задишка (ускладнене дихання).

Зараз приїде велика кількість наших співгромадян. Всіх, хто приїжджає та зветрається, вивчайте; чи вони мали контакт із хворими, чи мають підозри на хворобу. Ці люди повинні залишатись вдома. Для прикладу, телефонує вам пацієнт та жаліється на високу температуру і біль у горлі, і каже: “Я хочу прийти до вас на прийом”, то я прошу вчиняти так: збираєте анамнез, даєте свої рекомендації, кожного дня по можливості телефонуєте та цікавитесь станом свого хворого,все робите дистанційно, лише телефоном. Донесіть пацієнтам думку, що самоізоляція – найкращий спосіб лікування.

Роман Швед зауважив, якщо болить горло і є сухий кашель – це також признаки простого грипу. Головна рекомендація: щогодини полосткати горло, пити багато рідини, в особливості гарячі чаї. Стосовно лікарні, то для профілактики виявлення коронавірусу у стінах закладу вводиться ряд обмежень. Зокрема призупинили планову госпіталізацію хворих, заборонили партнерські пологи, обмежили відвідування станціонарних хворих, включно з породіллями й дітьми, призупинено медогляди, відмінено планові операції, лише ургентні випадки.

Стосовно поверхонь – реєстратура, ручки, двері, столи – все повинно що дві години дезинфікуватись. 3 рази в день мийте підлоги у лікарні та поліклініці спеціальними розчинами. На реєстратурі пацієнтам з підозрою грипу чи ГРВІ обов’язково видавати захисні маски.

Обговорили нагальні потреби закладу: нестачу апаратів штучної вентиляції легень, захисного одягу персоналу, медичних масок та тестів на грип. Роман Швед наголосив на тому, що працівники медзакладу зобов’язані користуватись медичними масками та рукавичками при огляді пацієнтів, при поступлені важких хворих – уникати прямих контактів із ними. Також він наголосив на транспортуванні хворого у межах лікарні, зауважив, що вільно ходити коридорами лікарні чи поліклініки пацієнт із підозрою на таке серйозне захворювання не може.

Опісля у залі розпочалась активна дискусія. Лікарі, медсестри задавали ряд питань до головного лікаря ЦРЛ Романа Шведа та заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Сергія Касяна. Найбільше медперсонал переймається за нестачу засобів особистої безпеки, адже спецодягу у лікарні немає, а резерв масок щодня зменшується.

Забезпечення масками збільшиться хіба з державног фонду, або якщо ми встигнемо самостійно їх закупити.

Лікарі в один голос стверджували, що пацієнти та прості мешканці району повинні зрозуміти, що карантин-це нагальна потреба і його варто дотримуватись.

Не виходьте надвір без потреби, не відвідуйте заклади громадського харчування, розважальні центри, базари, місця, де є скупчення людей.

У теперішньому стані важлива самоізоляція.

Сокаль FM

Exit mobile version