Стислий огляд подій

НОВИЙ РОЗМІР ОПЛАТИ ЗА ПОСЛУГИ

Постановою Кабінету Міністрів України №624 від 14.07.2010 р. визначено, що з 1 серпня 2010 р. за умови призначення житлової субсидії розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами становить 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

Якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, або у складі зареєстрованих є діти (неповнолітні), інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого громадянина в даній сім’ї не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 1.07.2010 р. 843 грн. х 50% = 421,5 грн.) розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (до цього часу було 15%).

Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, при підтвердженні права на отримання субсидії на наступний термін розмір оплати за житлово-комунальні послуги (15% чи 10%) зменшується на 2 відсотки, але не більше ніж на 6 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зекономлених фактично використаних послуг проти суми їх вартості за встановленими нормами.

За призначенням житлової субсидії звертатись в управління праці за місцем реєстрації. Прийом документів здійснюється щодня без обідньої перерви.

Призначається житлова субсидія за спрощеним механізмом, •який  передбачає надання заявником заяви затвердженого зразка, декларації про доходи і майновий стан та довідок про доходи працюючих.

Приклад розрахунку житлових субсидій.
В житловому приміщенні зареєстровані чоловік-власник і дружина – пенсіонери:
– середньомісячний сукупний дохід (пенсія) становить 1321 грн.;
– оплата за послуги в межах норм споживання, з урахуванням пільг (газ, вода, електроенергія, квартплата) – 172,99 грн.;
– обов’язкова частка до оплати (в даному випадку 10%) – 132,10 грн. (1321 грн. х 10%);
– розмір субсидії – 40,89 грн. (172,99 – 132,10).

Для надання більш детальних роз’яснень з питання надання житлової субсидії у кожному конкретному випадку відкритий телефон "гарячої лінії" 7-20-94.

Оксана ВОЙТОВИЧ,
головний спеціаліст Управління праці і соціального захисту населення.

Голос Сокальщини на GoogleNews