Стислий огляд подій

Про бюджет, захист дітей та ліс

Відбулась колегія Сокальської РДА, її вела перший заступник голови РДА Ірина Задолинна. На порядку денному було три питання. 

Про виконання бюджету Сокальського району за І квартал 2016 року доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона зазначила, що до загального фонду місцевих бюджетів району протягом трьох місяців 2016 року надійшло 36538,5 тис. грн податків, зборів та платежів, що становить 114,3% планових призначень трьох місяців. 

Про стан лісових насаджень у Сокальському районі доповідав начальник відділу агропромислового розвитку РДА Олег Тарасюк. Співдоповідали директор ДЛГП "Галсільліс" Микола Дем'янович, головний лісничий ДП "Радехівське лісомисливське господарство" Степан Андрейців, директор ДП "Жовківське лісомисливське господарство" Степан Сохнацький, головний лісничий ДП "Рава-Руське лісове господарство" Михайло Музика. На території Сокальського району знаходяться 36000 га лісів та лісовкритих площ, в тому числі 35683 га лісів і 317 га чагарників. Господарську діяльність на території району ведуть чотири лісогосподарські підприємства. Керівники лісомисливських господарств ознайомили членів колегії з рубками формування та оздоровлення лісів, розповіли, в яких межах цьогоріч заплановано прочищення та прорідження, ліквідація захаращень, рубання, догляду, лісовідновлювальні роботи. До них присутні мали чимало запитань. Зокрема, скільки коштів отримали місцеві бюджети від вирубування лісів, чи затримують крадіїв лісу,  на яку суму відшкодовано збитків державі, які дерева відносяться до дров, а які – до лісового матеріалу, чи на усіх деревах, які вирізані законним шляхом, мають бути чіпи та інші. 

Про захист прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах доповіла начальник служби в справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш. Вона зазначила, що на первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування станом на 25 травня цього року перебуває 123 дитини, серед них 25 – сиріт, 98 – діти, позбавлені батьківського піклування. Протягом січня-травня 2016-го працівники служби у справах дітей відвідали 58 сімей, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, над якими встановлено опіку, піклування, які влаштовані у прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Порушень прав дітей не виявлено. Протягом січня-травня 2016 року спеціалістом служби у справах дітей Сокальської РДА було відвідано 4 сім'ї, в яких проживають усиновлені діти. Порушень прав дітей не виявлено.

З метою захисту майнових і житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, у яких відсутнє житло, службою у справах дітей Сокальської районної державної адміністрації розроблено "Районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Сокаль-ському районі на 2016 – 2018 роки", яку затверджено на ІІІ сесії VІІ скликання Сокальської районної ради 12.01.2016 року. 

Протягом січня-травня цього року працівники служби у справах дітей здійснили 26 виїздів в сім'ї (Сокаль, Волсвин, Заріка, Великі Мости, Белз, Тартаків, Ульвівок, Цеблів, Піддубне, Жвирка), попереджено п'ятеро батьків про відповідальність за не турботливе ставлення до дітей. 

 За цей період на комісію виносили питання стану виховання батьками 22 дітей з 12 неблагополучних сімей, які перебувають/перебували на обліку.

З метою захисту прав дітей працівники служби у справах дітей торік влаштували п'ятеро малолітніх дітей в притулок для дітей м. Львів та двох малолітніх дітей – в будинок дитини №2 м. Львів. 

Служба у справах дітей Сокальської райдержадміністрації долучається до профілактичної роботи з дітьми, які вчинили правопорушення, злочини та перебувають на обліку в Сокальському відділенні поліції.

З усіх розглянутих питань члени колегії прийняли відповідні рішення.

Ольга ДИЛИН.      

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.