Стислий огляд подій

Про перший досвід об’єднаних громад

Про перші кроки децентралізації на Львівщині, а також багато інших проблем, які виникають під час процесу децентралізації влади, вели мову на "круглому столі", який відбувся 23 грудня у сесійній залі Червоноградської міської ради, під назвою: "Децентралізація  базова реформа взаємовідносин центру і громад. Перші результати на Львівщині та в Україні". Він відбувся з ініціативи Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України", яка упродовж грудня минулого року провела тридцять зустрічей за "круглим столом" у сімнадцяти областях Україні. На них йшлося про впровадження реформи децентралізації на місцях, а також напрацьовували пропозиції щодо вдосконалення шляхів реалізації цієї реформи.

В роботі "круглого столу" взяли участь експерт з питань державного управління та місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління Андрій Дуда з Києва, який представляє Комітет виборців України; Андрій Дудкевич з Інституту політичних технологій зі Львова та Валерій Шажко  експерт з виборчого права зі Львова, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, секретар Червоноградської міської ради Олександр Грасулов, депутати та члени виконкому Сокальської та Червоноградської міських рад, депутати Сокальської районної ради, представники Сокальської РДА та громадськості Червонограда та Сокальщини.

Під час "круглого столу" обговорили проблемні питання децентралізації в Україні, її правове регулювання. Присутні також почули про перший досвід об'єднаних громад на Львівщині та міжнародний досвід таких громад, зупинилися і на проблемі конституційних змін щодо проведення ще одного блоку децентралізаційної реформи, а саме  ліквідації державних адміністрацій, як органів загальної компетенції і передачі виконавчих функцій виконкомам обласних і районних рад. Експерти висловлювали свої думки, дискутували з даних питань з місцевими активістами, представниками влади. Під час "круглого столу" підсумували перші результати децентралізації на Львівщині. Зокрема, наголошувалось, що цей процес є об'єктивним і необхідним для реалізації системних суспільних реформ, водночас він має бути підкріплений комплексною реформою місцевого самоврядування.

Мар'яна ЯРЕМЧУК, представник Всеукраїнської організації "Комітет виборців України" на Сокальщині.                  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.