Головна / Стислий огляд подій / Щодо підготовки проектів регіонального розвитку

Щодо підготовки проектів регіонального розвитку

Заступник голови районної ради Володимир Чуб, у складі делегації Львівської області, взяв участь у тренінгу для представників органів місцевого самоврядування щодо підготовки проектів регіонального розвитку, який проходив 2-4 липня у Києві. Організаторами тренінгу виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерства фінансів України за підтримки Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Перед присутніми виступили: директор департаменту регіональної політики Мінекономрозвитку Олена Нижник – з роз’ясненнями можливостей підтримки регіонального розвитку через Державний фонд регіонального розвитку; заступник директора департаменту регіональної політики, начальник управління інструментів регіонального розвитку цього ж міністерства Ганна Науменко – про процес підготовки, оцінки та відбір інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку; начальник відділу державної підтримки регіонального та місцевого розвитку департаменту регіональної політики Мінекономрозвитку Володимир Євдокимов – про те, як здійснюється формування переліку інвестиційних програм (проектів), що фінансуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку; заступник директора департаменту регіонального розвитку та проектного управління, начальник відділу з питань пріоритетних проектів будівництва Мінрегіону Володимир Гедза – про порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи.

Учасники тренінгу обговорили питання реалізації нормативної бази в сфері інвестиційної діяльності та запровадження державно-приватного партнерства, підготовки та відбору інвестиційних програм, що можуть реалізовуватись за рахунок інших видатків Державного бюджету України, зокрема, «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально економічного розвитку окремих територій» та «Державних капітальних видатків, що розподіляються Кабінетом Міністрів України», механізм фінансування проектів регіонального роз-витку за рахунок Державного бюджету. Новизною виявився підхід до формування переліку інвестиційних програм (проектів) на фінансування за рахунок Фонду регіонального розвитку виключно на конкурсній основі.

Цікавим і змістовним був виклад про кращі практики фінансування регіонального розвитку в країнах Європи, в т. ч. на прикладі сусідньої Польщі, представника Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України» Юрія Третяка на тему «Фінансування регіонального розвитку: досвід ЄС та уроки для України».

Учасники тренінгу ставили численні запитання стосовно питань, що розглядались, на які отримали вичерпні відповіді. У перерві ми мали змогу поспілкуватися з представниками міністерств, отримали друковані матеріали та практичні посібники щодо проблем, які обговорювались.

Володимир Чуб загострив увагу на питаннях, що стосуються Сокальщини – проблеми транскордонного співробітництва через відсутність пунктів пропуску, першочерговості фінансування об’єктів незавершеного будівництва з високою ступінню готовності, як Пристанський НВК, пріоритетності інвестиційних програм, які мають важливе значення для соціально-економічного розвитку регіонів.

Підсумувала тренінг модератор О. Нижник.

Уляна ТЕРЕХ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × four =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!