Стислий огляд подій

Поводження з відходами на території району

Прокуратура району провела перевірки додержання вимог Закону України «Про відходи» та іншого природоохоронного законодавства щодо поводження з відходами органами державної влади, місцевого самоврядування та органами державного контролю на території району.

Встановлено, що на Сокальщині нараховується 106 населених пунктів, у тому числі, міста Сокаль, Великі Мости, Белз, Угнів, смт. Жвирка та сільські населені пункти, з яких на території району органами місцевого самоврядування проведено відведення земельних ділянок на загальну площу 59,3 га для 65 звалищ сміття без оформлення правовстановлюючих документів на землю.

Державні акти на право постійного користування земельною ділянкою отримали КП «Сокальжитлокомунсервіс» та ЖКГ Белзької міської ради. Інші органи місцевого самоврядування їх не виготовили, проекти звалищ відсутні.

Організацію збирання і видалення побутових та інших відходів, у тому числі, дрібних виробників, на території району проводить КП «Сокальжитлокомунсервіс», ЖКГ Великомостівської, Угнівської, Белзької міських, Жвирківської селищної та сільські ради району. Усі сміттєзвалища, окрім міста Сокаль, експлуатуються без дотримання технології захоронення відходів. Відсутність механізмів для проведення робіт з впорядкування сміттєзвалищ призводить до безсистемного складування сміття.

Прокуратура ініціювала перевірки із залученням сільськогосподарської інспекції з питань виготовлення правовстановлюючих документів на відведення земельних ділянок під сміттєзвалища на території Сілецької, Межирічанської, Тудорковицької, Тартаківської та Свитазівської сільських рад, за наслідками яких буде вжито заходів прокурорського реагування.

Також, прокуратурою заявлено позов до Господарського суду Львівської області про стягнення збитків в сумі 32716,80 грн. до місцевого бюджету Великомостівської міської ради за виявленими фактами забруднення земель побутовими відходами.

Марина ПЕРЕТЯТКО, старший прокурор прокуратури Сокальського району.    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.