Стислий огляд подій

Випал трави – державне лихо!

Ось і завершилася зима, і природа пробуджується зі сну. Починаються весняно-польові роботи. Дуже прикро, що в останній час до нас прийшла вельми шкідлива звичка наших східних сусідів – випалювати минулорічну траву. Здається, добрий намір – усунути стару траву та дати можливість новій порослі пробитись із землі. Але чи задумувався хто-небудь із вас: що ж насправді відбувається?

Внаслідок спалювання сухої трави порушують ґрунтотворні процеси та сприяє збільшенню забур’яненості грунтів і колоній мурашників, чим втрачається їхня родючість, вигоряє коренева система всього трав’яного покриву, і все це дає непоправної шкоди тваринному світові – гинуть молоді виводки зайців, кабанів і їжаків, знищуються яйцекладки куріпок, жайворонків, інших птахів.

Непоправність шкоди для землі від випалів трави навіть важко передати. 
Грунтовий покрив і підстилка – це сорочка землі. Що відбувається з нашим тілом, не прикритим від сонця сорочкою?

Отож нагадуємо, що в пожежонебезпечний період, який орієнтовно триває з 1 квітня по 30 жовтня, не дозволяється розкладати вогнища, випалювати суху траву на сільськогосподарських угіддях, курити за межами спеціально відведених для куріння місць, кидати не загашені сірники. На порушників пожежної безпеки складатимуть протоколи про порушення вимог лісового законодавства і накладатимуть штрафи, передбачені ст. 77 «Порушення правил пожежної безпеки в лісах» Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі: на громадян від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На якій землі і в яких кліматичних умовах будемо жити ми і наступні покоління, у великій мірі залежить від кожного з нас, від нашої небайдужості і від нашого ставлення до самовільних підпалів трави.

І сам Бог нас кличе дбайливо ставитись до створення Ним світу.

Григорій МОРОЗ, інженер охорони та захисту лісу ДП «Жовківський лісгосп».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.