Головна / Стислий огляд подій / Олег Мусій: «Наші вимоги мають бути послідовними і жорсткими»

Олег Мусій: «Наші вимоги мають бути послідовними і жорсткими»

2 березня понад триста шахтарів Львівщини протестували під Верховною Радю України. До них вийшов народний депутат України, голова міжфракційної групи "Захистимо вугільну галузь" Олег Мусій, котрий висловив свою позицію, яка склалася у вугільній галузі:

Неприпустимо те, що відбувається. З того часу, як ми кілька днів тому розмовляли з вами під Кабінетом міністрів, коли ви прийшли з протестом щодо того свавілля, яке чинить уряд своїм бюджетом. На жаль, і далі продовжується те саме. Відбулася зустріч з прем`єр-міністром А. Яценюком та міністрами, на яку прийшло вісім народних депутатів, представники профспілок шахтарів. Прем`єр-міністр дав доручення міністру енергетики і вугільної промисловості Володимиру Демчишину сформувати групу і опрацювати Меморандум. Що ви думаєте сталося далі? Меморандум був напрацьований, під ним стоїть підпис міністра В. Демчишина, де чорним по білому записано  виділити у 2015 р. дотацію вугільній галузі 2 млрд. грн. Що ж відбувається далі? Міністр В. Демчишин і народні депутати наполягли, щоб цей документ передали до міністерства фінансів, уряду, прем`єр-міністру. Натомість прем`єр-міністр ігнорує вимоги всієї вугільної галузі. Він не лише не подав запропоновану пропозицію щодо виділення вугільній галузі 2 млрд. грн., а й на зустрічі з фракцією, яка відбулася минулої п`ятниці, сказав, що це не його справа, а справа міністра В. Демчишина, і звернувся до нього з претензією, чого він не вніс цієї пропозиції у бюджет. Я написав листи у комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, з питань бюджету, де була вимога залишити дотацію 2 млрд. грн. У цю суму входить не лише дотація, а й кошти на добудову Нововолинської шахти, фінансова підтримка під час закриття шахт та багато інших виплат. Обурює також внесений урядом проект закону про продовження пенсійного віку шахтарям на 5 років. Треба було б, щоб урядовці зі своїх теплих кабінетів спустилися у вугільні копальні і побачили, в яких умовах працюють наші шахтарі, то, можливо, б не пропонували їм підвищувати пенсійний вік.

Ми знову зібралися на міжфракційне засідання, де вели мову про те, що робити з бюджетом і підвищенням пенсійного віку шахтарям. Знову передали керівнику нашої фракції Луценку вимоги від міжфракційного депутатського об`єднання про те, що 2 млрд. грн. має бути закладено у цьому бюджеті. Цей нелюдський закон про продовження пенсійного віку має бути скасований. Знову ми це звернення передали до уряду. Але прем`єр-міністр та міністр енергетики і вугільної промисловості і далі ігнорують вугільну галузь. Скільки ж ми маємо ще терпіти?! На Майдані ми говорили, що нам треба владу з людським обличчям. А тепер яка влада прийшла? Де ж це людське обличчя, коли ігноруються елементарні вимоги? Шахтарям вже три місяці не виплачують заробітної плати, як їм сім`ї отримувати? То кому такий уряд потрібний? І якщо сьогодні не будуть проголосовані зміни до бюджету і не буде виділено тих 2 млрд. грн., то такі, як Яценюк і Демчишин повинні йти у відставку. Переконаний, що шахтарі здатні висунути такі серйозні вимоги. І ми, народні депутати, просимо вашої підтримки. Бо більша половина депутатського корпусу  це ставленики олігархату, які думають як маніпулювати Державним бюджетом. І знову закладуть собі гроші, щоб їх розкрадати. Але депутати, які ввійшли у наше об`єднання не голосуватимуть за цей бюджет, якщо не буде включена наша пропозиція стосовно дотації вугільній галузі. Я проситиму голову Верховної Ради, щоб велась пряма трансляція засідання і на зовні, щоб шахтарі могли бачити, що відбувається у сесійній залі.

Ми повинні мати на них вплив, наші вимоги мають бути послідовними і жорсткими. Маю надію, що разом зі шахтарями, свідомими народними депутатами, профспілками вугільників нам вдасться отримати ці кошти. 

Записала Оксана ПРОЦЬ.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!