Головна / Стислий огляд подій / Вони залишились Угнівчанами

Вони залишились Угнівчанами

На початку листопада у м.Угнів побувала офіційна делегація із гміни Ульхувек Томашівського повіту Республіки Польща, у складі війта гміни Лукаша Клембека, секретаря гміни Аліни Піліп. 

Вони прийшли через піший перехід Угнів разом із численною громадою.
 
Зініціював цю зустріч пробощ парафії в селі Дениски ксьондз Вєслав Мокшицький.
 
Гості з Польщі разом з мешканцями Угнова молилися під час Літургії в каплиці на цвинтарі, яку в 1875 році побудували меценати Степан і Пелагія Жуковські.
 
Вони побували на місці, де встановлено хрест, і Казимеж Доблянскі з Мислятина Томашівського повіту звернувся до присутніх: "Від цього місця мій дім зовсім близько. Сягнути рукою, але дорогу туди перегородили кордоном.  І колишні мешканці Угнова не можуть вклонитися могилам рідних та близьких. Але памятаємо, що ми угнівчани і горді з того".
 
Члени польської делегації вели мову про розвиток добросусідських партнерських відносин, зокрема про співпрацю у галузі культури, спорту та туризму.
 
Війт гміни Ульхувек Лукаш Клембек, зокрема, наголосив: "Нам нічого ділити, ми сусіди і повинні спільно писати проекти для розвитку наших територій та громад. Навіть щодо створення пішого переходу в Угнові.  Маємо радість від того, що можемо просто поспілкуватися, зустрітися, підтримувати добрі стосунки, організовувати добрі справи".
 
Опісля міський голова Угнова Михайло Осміловський, його заступник Ігор Мороз, а також священик Богдан Гринда привітали обидві громади та відзначили, що зроблено ще кілька кроків до співпраці між Угнівською міською радою та гміною Ульхувек, до розвитку добросусідських відносин.
 
Гості висловили впевненість, що співпраця буде щораз краща і матиме схвалення обох сторін.
 
Поляки відвідали культурно-архітектурні пам’ятки нашого міста, побували у костелі ХVІІ ст, церкві Різдва Пресвятої Богородиці, а особливо цікавилися історією угнівської школи, відкритої 1805 року у колишніх монастирських келіях.
 
Гості були приємно вражені українською добротою і гостинністю.
 
Віктор ТУРІЙ, житель м. Угнів.
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × two =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!