Головна / Стислий огляд подій / На Сокальщині освятили меморіал пам’яті загиблим австрійським воїнам

На Сокальщині освятили меморіал пам’яті загиблим австрійським воїнам

30 вересня, у суботу, в селі Корчів відбулося освячення меморіалу пам’яті загиблим австрійським воїнам, цісарським стрільцям з Тіролю у першій світовій війні, що полягли на сокальських теренах.

Такий меморіальний комплекс створили у селі Корчів, біля костелу святих безсрібників Косми і Дам’яна, який збудований польським паном Жениховським у далекому 1902 році, як родинний гробівець.

На святкуванні були присутні представники влади району, а саме заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко та голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай.

Керівник «Чорного хреста» Ернест Марер – зауважив, що поховання австрійських солдат в Україні і не тільки, вдалося відшукати завдяки архівам. Адже австрайці дуже скурпульозно ставляться до своєї історії. Тому і описували де і які відбувалися події, а також малювали карти поховань своїх солдатів. Корчів не став виключенням.

На освячені меморіалу пам’яті загиблим австрійським воїнам, цісарським стрільцям з Тіролю у першій світовій війні були вручені ордени-нагороди голові Корчівської сільської ради Галині Сідельник та військовому комісару Миколі Лисаку.

Довідка
Австрійська громадська організація «Чорний хрест» створена у 1918 році. Її членами є переважно пенсіонери, історики, працівники архівів. Організація „Чорний Хрест” займається пошуком могил та поховань австрійських воїнів, які загинули у роки Першої Світової війни. В 2016 році за допомогою Тірольського відділення „Чорного Хреста” в Угневі відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіалу, де поруч з братською могилою Українським січовим стрільцям є поховання тірольських цісарських стрільців.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!