Головна / Стислий огляд подій / Опалення: новітні технології

Опалення: новітні технології

Нещодавно сокальська делегація вивчала досвід використання сучасних піролізних котлів для опалення. Міський голова Вадим Кондратюк, заступник міського голови Сергій Марчук, начальник КП «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень, депутати міської ради Іван Пелип, Андрій Бабух, Юрій Рижок та інші активісти їздили у місто Моршин, де ознайомились із технологіями роботи новітніх котлів для обігріву. Хоч опалювальний період тільки завершився, вже зараз у міській раді думають, як бути на наступний рік і готуються до опалювального сезону. Аби здешевити собівартість опалення та не бути прив’язаним до російського газу, є можливість встановити новітні котли. У Моршині енергоефективними піролізними котлами опалюють «Моршинкурорт» – а це низка санаторіїв, загальна площа обігріву майже 70000 кв. м. За словами працівників котельні, жодного диму від котельні немає, немає запаху, котли дають тепло від палет, які возять з Радехова з меблевого підприємства. 

Повертаючись з Моршина, ми відвідали аналогічні котельні у Львові, де ці новітні технології пройшли апробацію. У Львові таку інновацію впровадили для обігріву стадіону «Арена «Львів», психіатричної лікарні на Кульпарківській. Саме ці об’єкти і відвідали сокальчани, вони мали нагоду поспілкуватися з інженерами та працівниками котелень, які дали свої характеристики піролізної системи.

Чому постає питання перейти на подібні технології? Тому що з наступного року має відбутися перехід на реально обгрунтовані тарифи опалення для населення, що призведе до суттєвого підняття цін на тепло. Навряд чи це стане до смаку пересічним жителям міста, адже тепло в квартирі чи на роботі може боляче вдарити по гаманцях. Тому в міській раді вивчають можливість використання піролізних котлів, як альтернативи тим, що існують зараз.
Але у будьякому випадку неможна забувати, що будьяка економія має свої наслідки, тож перед впровадженням варто добре зважити та оцінити переваги і недоліки всіх інноваційних технологій опалення.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − 11 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!