Стислий огляд подій

Пасивний дохід: яке джерело вибрати

Активний дохід — це коли людина працює та отримує заробітну плату чи веде свій бізнес, направляючи зусилля на його розвиток. Проте, якщо ви залишитеся без роботи чи власна справа прогорить, джерело прибутку також буде втрачене. Тому багато людей задумується про пасивний дохід. Такі гроші поступатимуть вам на рахунок, незалежно від віку, стану здоров’я та можливості працювати.

Особливості та види пасивного доходу

Отримання пасивного доходу не потребує постійної активної участі людини. Потрібні тільки мінімальні зусилля, щоб розуміти, з чого ви отримуватимете прибуток. Створюється дохід не за місяць і не за рік, тому до його формування необхідно підійти відповідально. В Україні пасивний дохід часто намагаються отримати від депозиту. Щоб жити на проценти від таких вкладень, потрібно віддати банку на зберігання велику суму, тому що дохідність по вкладах невисока. Крім того, прийдеться надовго заморожувати свої заощадження.

Також популярним способом отримання пасивного доходу є здача в оренду нерухомості. У цьому разі заробіток буде залежати від того, де знаходиться об’єкт та який його стан. У середньому з урахуванням ремонту та сплати податку на доходи інвестиції в нерухомість окупляться у строк від 9 до 14 років. Дохід від таких вкладень скорочують податки та комунальні платежі. Крім того, з орендаторами можливі великі ризики.

Сьогодні в Україні люди стають фінансово грамотнішими. Тому все більшої популярності набирає пасивне інвестування. Воно передбачає формування такого набору цінних паперів, який не потребує постійного аналізу фондового ринку, але приносить стабільний дохід. Стратегія підходить інвесторам, котрі тільки починають працювати на біржі або не можуть виділити багато часу для торгів. Залежно від вибраного інструменту можна отримувати від 3% до 18% річних пасивного доходу у валюті. Такий спосіб отримання грошових виплат є вигідною альтернативою вище описаним методам, тому розповімо про нього докладніше.

Інструменти пасивного інвестування

Придбати цінні папери можна на українському і закордонних фондових ринках. Мінімального порогу входу немає. Для інвестування варто вибрати такі інструменти:

  1. ОВДП. Це державні цінні папери, які розміщуються на внутрішньому фондовому ринку. Дохідність складає 11–18%. Податки з цього прибутку не сплачуються.
  2. Дивідендні акції. Сума виплат не є фіксованою, визначається прибутком компанії. Щоб її отримати, необхідно інвестувати в акції (https://ffin.ua/stocks — ось посилання для цього) до того моменту, коли емітент формує реєстр інвесторів. Варто врахувати, що дивіденди виплачує не кожна компанія.
  3. Індексні ETF. Купуючи такий інструмент, інвестор практично стає власником часток різних організацій, котрі входять до індексу. Індексні ETF недорогі. Їх придбання дозволяє не сплачувати комісії за кожну акцію окремо.
  4. REIT. Це папери компаній, які володіють комерційною нерухомістю та отримають завдяки їй прибуток. Дохід інвесторів — це дивіденди.
  5. Корпоративні облігації. Такі папери випускають юридичні особи для фінансування своєї діяльності. Розмір дохідності (приблизно 14%) фіксується на весь період обігу.

Підібрати інструменти можна згідно зі своїми цілями. При необхідності варто проконсультуватися з менеджерами брокера.

Голос Сокальщини на GoogleNews