Стислий огляд подій

Поселенню ромів, які проживають у лісі неподалік Сокаля видали паспорт та свідоцтва про народження

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області повідомляє про історії успіху у Сокальському РВ ДРАЦСі, щодо реєстрації народження дітей ромської національності. За їх інформацією неподалік Сокаля у лісі, без жодних зручностей і комунікацій, мешкає поселення ромів, великими багатодітними сім’ями.

Туди завітала начальник Сокальського ДРАЦСу Віра Шавалюк. Вона ознайомила ромів з листом Міністерства юстиції України про забезпечення доступу ромів в Україні до документів про державну реєстрацію актів цивільного стану. У поселенні є 15 дітей, ніхто з них не мав свідоцтва про народження.

Водночас, у молодих мам були медичні свідоцтва про народження дітей, натомість паспорти громадянина України у них відсутні. Читати і писати вони також не вміють. Спілкувалися охоче, особливо наймолодша мама, їй 15 років, на утриманні має двох дітей: 2 роки і 7 місяців, які не мають свідоцтва про народження.

Окрім того, сама мама-ромка немає жодних документів. Впродовж кількох місяців працівники Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану докладаючи, чимало зусиль, зареєстрували народження дітей з поселення ромів, а молода матір отримали свій перший державний документ про народження донечки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.