Стислий огляд подій

Профілактичне відпрацювання

Щодо попередження виникнення пожеж в екосистемах та запобігання виникнення пожеж на торфополях 3 березня провели працівники Сокальського районного сектору ДСНС Львівщини на території сіл Хлівчани та Тяглів. Було залучено працівників Сокальського відділу Національної поліції, представників лісогосподарських підприємств, засобів масової інформації та депутатів сільської ради. Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій спільно з сільським головою, депутатським корпусом обговорили проблематику запобігання виникненню пожеж на торфополях, заборону спалювання сухої рослинності, а також забезпечення торфовищ системами зовнішнього водопостачання, з метою забезпечення можливості пожежогасіння.

Під час роз’яснювальної роботи рятувальники поспілкувалися з місцевими мешканцями та обгрунтували їм необхідність впровадження заборони спалювання сухої рослинності та сміття. Проінструктовано майже 250 чоловік, роздано 120 інформаційних листівок із правилами пожежобезпечної поведінки під час ведення господарських робіт та відпочинку на природі.

Так, фахівці ДСНС пояснили, що шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняється ціла низка небезпечних і шкідливих речовин: пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали та різноманітні канцерогенні сполуки.

На превеликий жаль, горе-господарі рідко надають цьому значення. При спалюванні трави на присадибних ділянках, вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ліси, і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об'єктів.

Окрім бесід із мешканцями, вогнеборці звернулися із цією важливою проблемою до священнослужителів. Рятувальники попросили духовенство аби після завершення Богослужінь нагадували прихожанам про небезпеку і заборону спалювання сухостою.

Сподіваємося, що проведені заходи вплинуть на свідомість людей й підвищать загальний рівень культури особистої безпеки у суспільстві.

Олег Борис, провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.