Головна / Стислий огляд подій / Прокурорська перевірка з питань поводження з відходами на території району

Прокурорська перевірка з питань поводження з відходами на території району

Прокуратурою району проведено перевірку додержання вимог Закону України «Про відходи» та іншого природоохоронного законодавства щодо поводження з відходами органами державної влади, місцевого самоврядування та органами державного контролю на території району.

Перевіркою встановлено, що на території району органами місцевого самоврядування проведено відведення земельних ділянок на загальну площу 59,3 га для 65 звалищ сміття. Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою отримало КП «Сокальжитлокомунсервіс», інші органи місцевого самоврядування державних актів не виготовили, проекти звалищ відсутні.
 
В районі нараховується 106 населених пунктів, у тому числі, міста Сокаль, Великі Мости, Белз, Угнів, смт. Жвирка та 103 сільських населених пункти. 
 
Організацію збирання і видалення побутових та інших відходів, у тому числі, дрібних виробників, на території району проводять КП «Сокальжитлокомунсервіс», ЖКГ Великомостівської, Угнівської, Белзької міських рад, Жвирківської селищної ради та сільські ради району. Усі сміттєзвалища, окрім міста Сокаль, експлуатуються без дотримання технології захоронення відходів. Відсутність механізмів для проведення робіт по впорядкування сміттєзвалищ призводить до безсистемного складування сміття. 
 
Експлуатація звалищ сміття проводиться з порушенням санітарних правил (підгортання, пересипка грунтом, ущільнення проводиться несвоєчасно), у зв’язку з відсутністю обслуговуючого персоналу та механізмів. Санітарна очистка сільських населених пунктів проводиться силами мешканців, за виключенням сіл, які розташовані поблизу Сокаля, а саме: Поторицька, Опільська сільські ради, санітарна очистка в яких організована централізовано, тверді побутові відходи вивозяться транспортом ЖКГ згідно з укладеними угодами. 
 
Заходів для організації збирання і видалення побутових та інших відходів, створення полігонів для захоронення відходів або будівництва сміттєпереробних заводів на території району не вживалось.
 
За результатами проведених перевірок на усунення порушень вимог законодавства у сфері поводження з відходами внесено чотири документи прокурорського реагування.
 
Марина ПЕРЕТЯТКО,старший прокурор прокуратури Сокальського району.
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + 9 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!