Стислий огляд подій

Пройшли заходи вшанування жертв операції “Вісла”

21 червня у меморіальному комплексі, на місці спаленого села Городиловичі, пройшли заходи вшанування жертв операції "Вісла".

Старожили, яких залишилось не так багато, можуть годинами з любов'ю розповідати про своє село. Його спопелили, але воно залишилось у снах, і мріях. Нині на місці Городилович меморіальний комплекс, де встановлено 67 хрестів, які символізують стерті з лиця землі села Холмщини і Галичини.

Священик о. Орест Рубель разом з хором церкви св. арх. Михаїла (м. Сокаль) відслужили Службу Божу. Після цього посвятив воду у криниці біля каплички. о. Орест також відправив панахиду за тими мешканцями села, які відійшли у вічність, за вояками УПА, які тут полягли. Участь у заходах взяли син начальника штабу УПА"Південь" Василя Процюка (псевдо "Кропива") Микола Процюк, який проживає в Києві; голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк; депутати районної ради Роман Монастирський, Ігор Хом`як, Микола Дем`янович, депутати Сокальської міської ради Юрій Товарянський, Ольга Петринка, Андрій Маковський, Телязький сільський голова Надія Гібляк та інші.

Хоч доля порозкидала мешканців Городилович по світу, але вони щороку приїжджають сюди. Нема вже їхніх рідних осель, але все залишилося у пам`яті. Їхніми очима сприймають родинне село діти, внуки, правнуки. І, як зазначив о. Орест, ми маємо навчитись пробачати, але в жодному разі ми не можемо забути, щоб не повторилася історія з нами чи нашими дітьми. Бо, як говорить народна мудрість, хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews