Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Проведення вакцинації диких м`ясоїдних

 Сказ віднесений ВООЗ до першої п’ятірки хвороб антропозоонозів (хворіють, як тварини, так і люди), які призводять до найбільших соціальноекономічних збитків. Нині він реєструється в 113 країнах світу. Щорічно в світі від сказу помирає 4560 тисяч людей, а майже 10 млн. осіб отримують антирабічні щеплення з приводу укусів дикими і домашніми тваринами, що підозрюються у захворюванні. До речі, воно не лікується, а для його профілактики застосовують вакцини.

 
Серед диких м’ясоїдних тварин найсприятливіша до вірусу сказу є лисиця. У зв’язку з необхідністю комплексного підходу до вирішення проблеми сказу, Державний комітет ветеринарної медицини та Українська академія аграрних наук затвердили галузеву програму оздоровлення території України від сказу на 20082015 рр., яку розробив Інститут ветмедицини з урахуванням європейського досвіду боротьби з цією хворобою, її епізоотичних особливостей в Україні. 
 
З початку 2012 року в Сокальському районі служба ветеринарної медицини щепила проти сказу 17012 собак і 3000 котів. Проте збільшення чисельності безпритульних тварин, наближення середовища проживання лисиць до населених пунктів, безвідповідальність власників домашніх тварин, особливо у приміських зонах, на дачних територіях, околицях міст, сприяють росту захворюваності серед собак і котів. Важливе значення має проведення пероральної (через рот) імунізації диких м’ясоїдних, яка розпочата в Україні в грудні 2006 року спільно з представниками фірми «Меріал» (Франція) та референтлабораторії Міжнародного епізоотичного бюро по сказу АФФСА Нансі (Франція) на території держави.
 
Основним критерієм у визначенні стратегії проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин є обробка найбільш неблагополучних областей у напрямку зі сходу країни на захід, тобто територій біля кордонів з Європейським Союзом.
 
З цією метою для реалізації Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства та розвитку села Республіки Польща – для створення 70 км буферної зони, для захисту території Республіки Польща, а тим самим Європейського Союзу, у 13 районах Львівської області (Городоцький, Дрогобицький, Жовківський, Кам’янкаБузький, Мостиський, Пустомитівський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Сокальський, Старосамбірський, Турківський, Яворівський) з 26 жовтня по 10 листопада 2012 року проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин.
 
Вакцинацією охоплена територія 12,7 тис. кв. км. Для проведення цього заходу виділено 317,5 тисяч доз вакцини антирабічної «Броварабіс VRG». Вакцину розповсюджують з літака.
 
Олег КРИШТОФ, начальник районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Exit mobile version