Головна / Стислий огляд подій / Руйнується пам’ятка архітектури

Руйнується пам’ятка архітектури

Прокуратура району провела перевірку повноти вжитих спеціально уповноваженими органами охорони культурної спадщини та Держтехногенбезпеки заходів щодо збереження пам’яток дерев’яної сакральної архітектури, в тому числі виділення з місцевих бюджетів відповідних коштів, та належного контролю за виконанням виданих ними приписів.

З’ясовано, що на території с. Тартаків знаходиться пам’ятка архітектури національного значення кінця ХІХ ст. – замок-палац Потоцьких. У грудні 2009-ого Львівською обласною державною адміністрацією зазначений палац переданий в концесію приватному підприємцю на 49 років. Згідно з договором інвестор зобов’язувався вивести з аварійного стану і ввести в експлуатацію палац в якості туристичновідпочинкового центру.
 
Оглядом вищевказаної пам’ятки архітектури з участю представників Сокальської районної державної адміністрації та Львівської обласної державної адміністрації встановлено, що в приміщенні палацу відсутній дах, немає вікон та дверей, всередині будівлі насипом лежить земля, дерев’яні балки та сміття. Стіни палацу пошкоджені, на частині їх поверхні містяться залишки штукатурки. В будівлі палацу та на його стінах ростуть бур’яни та дерева.
 
Перевіркою встановлено, що за останні роки жодних протиаварійних та ремонтних робіт приміщення палацу в с. Тартаків не проводилось, що є порушенням умов договору, укладеного між Львівською обласною державною адміністрацією та приватним підприємцем. 
 
Враховуючи вищевказане, зібрані матеріали перевірки скеровані в прокуратуру області для вирішення питання про розірвання договору концесії.
 
Іван КАЛЬКА, прокурор прокуратури Сокальського району.
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!