Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Рятувальники б’ють на сполох – на Дрогобиччині зросла кількість пожеж через підпал сухостою

Щороку з настанням погожих весняних днів зростає кількість пожеж, як на приватних територіях, так у лісах і полях. Спалюють суху траву, листя, чагарники, очерет та сміття.

Як повідомив Роман Худик, заступник начальника Дрогобицького районного управління – начальник відділу профілактичної роботи ГУ ДСНС України у Львівській області, впродовж лютого на території Дрогобицького району виникло 30 пожеж. Особливо кількість пожеж посилилась в останні два тижні – із настанням теплих днів.

Найбільша кількість пожеж зафіксована в Бориславській громаді – 11, Дрогобицька територіальна громада – 10, Трускавецька – 7, решта – у Меденичах, Східниці та інших населених пунктах.

Зважаючи на зростання кількості пожеж в екосистемах, Дрогобицьким районним управлінням ГУ ДСНС України у Львівській області створено чотири рейдові групи, які моніторять ситуацію щодо пожеж на Дрогобиччині та виявляють порушників.

Так, у ці дні, за словами Романа Худика складено 7 адміністративних штрафів на паліїв сухостою.

До роботи рейдових груп надзвичайники залучають як особовий склад (в кожній групі працює 9 осіб) так і безпілотні літаючі апарати, які допомагають моніторити ситуацію на відкритих територіях та виявляти пожежі.

У Дрогобицькій територільній громаді найчастіше пожежі фіксують у районі вулиць Наливайка та Коновальця, а також у межах сіл Болехівці, Раневичі, Лішня та інші.

Під час рейдів ми не тільки моніторимо ситуацію щодо пожеж та виявляємо паліїв, паралельно із місцевим населенням проводимо профілактичні бесіди щодо шкоди довкіллю, які завдають пожежі. Також роздаємо відповідні інформаційні буклети, – додав Роман Худик.

Рятувальники стверджують – дим, що потрапляє від спалювання сухостою у повітря містить діоксини, бензопірени, карцерогенні сполуки, чадний газ. Люди, які часто дихають забрудненим повітрям, можуть страждати від бронхіту, астми, тонзиліту. Також підвищується ризик виникнення ракових пухлин. Від пожеж в екосистемах страждають звірі та птахи.

Надзвичайники нагадують – підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу: для громадян від – 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб – 15 300 грн до 21 420 грн.

Що робити, якщо стали свідком підпалу трави? 

– У випадку виявлення підпалу сухої трави чи чагарників телефонуйте «101»;

– викличіть на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;

– сфотографуйте порушення.

І пам’ятайте –  суху траву та гілки слід не спалювати, а закопувати. Таким чином не страждатиме довкілля і все живе навколо.

Фото – ДСНС України

Exit mobile version