Стислий огляд подій

Рівень електромагнітного випромінювання на Львівщині може сягнути критичної межі

Результати моніторингових досліджень вказують, що за відсутності державного контролю не виключено, що в найближчий час рівні електромагнітного випромінювання збільшаться до критичних величин. Залишається питанням часу як зреагує здоров’я нації на збільшення рівня опромінення населення.

Державна установа „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

МОЗ України дозволило розміщувати засоби телекомунікацій на дахах та у приміщеннях будь яких будівель, збільшивши при цьому граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  в 4 рази з 2,5 до 10 мкВт/см2 та скасувало необхідність розробки санітарного паспорту джерела електромагнітної енергії, який був єдиним документом, що засвідчував відповідність радіотехнічних об’єктів медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

Рівень електромагнітного випромінювання на Львівщині може сягнути критичної межі

У свою чергу вказаними змінами було визначено за необхідне проведення розрахунків рівнів електромагнітного поля та обов’язкового підтвердження їх за допомогою інструментальних замірів установами, закладами МОЗ України. Проте суб’єкти господарювання, що надають послуги зв’язку у Львівській області ігнорують зазначену вимогу встановлену ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Зазначене вище унеможливлює здійснення державного обліку та реєстрації джерел електромагнітного випромінювання та в подальшому і проведення моніторингових досліджень.

Саме парадоксальне в тому, що контроль за дотриманням правил покладений на ліквідовані органи і установи санітарно-епідеміологічної служби МОЗ Ураїни, інформують в ДУ „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Таким чином, на сьогоднішній день питання електромагнітної безпеки населення, залишилось поза увагою державного нагляду.

Так, тільки на території Львівської області понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону.

Голос Сокальщини на GoogleNews