Стислий огляд подій

Село на Стрийщині претендуватиме на місце у світовому рейтингу найкращих пунктів для туризму

Державне агентство розвитку туризму відібрало село Урич, що в Сколівській громаді, для участі у відборі World Tourism Organization (UNWTO) яка складатиме рейтинг «Найкращі туристичні села».

Окрім села Урич, до переліку також потрапили ще чотири зі всієї України:

  • Ворохта на Івано-Франківщині
  • Зелений Гай на Дніпропетровщині
  • Кваси на Закарпатті
  • Олика на Волині

Включення українських сіл до цієї світової мережі гарантуватиме не тільки увагу мандрівників з усього світу, а й дозволить їм розраховувати на менторство від UN Tourism та потенційну фінансову підтримку іноземних донорів, які займаються просуванням туризму як рушійної сили розвитку сільської місцевості.

Список сіл визнаних таємною консультативною радою найкращими буде оприлюднений наприкінці 2024 року на офіційних ресурсах ООН Туризм.

Село Урич, описують як поселення з бойківською автентикою, яка збереглася в місцевих обрядах та архітектурі. Поряд із селищем знаходиться середньовічна наскельна фортеця і митниця Тустань. Фортеця за способом будівництва не має аналогів у цілому світі, є одним із семи чудес України. Ця місцевість настільки красива,що серед її поціновувачів були Іван Франко, Леся Українка, а також Іван Вагилевич.

Голос Сокальщини на GoogleNews