Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Що потрібно знати жителям Львівщини при знаходженні застарілих боєприпасів

Жителям Львівщини нагадуємо правила безпечного поводження з підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями

Вчора у Шептицькому районі чоловік під час прогулянки виявив небезпечну знахідку.

Як поінформували у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області вчора, 3 грудня надійшло повідомлення, що поблизу с. Новий Витків Шептицького району виявили 2 предмети ззовні схожі на застарілі боєприпаси. На небезпечні знахідки натрапили під час прогулянки.

Всі необхідні дії, для знищення цих застарілих боєприпасів здійснили.

Водночас у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації нагадують про необхідність неухильного дотримання правил безпечного поводження з підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями.

Слід пам’ятати, що для камуфляжу вибухових пристроїв можуть бути використані звичайні побутові предмети: портфелі, валізи, сумки, пакунки, пакети, згортки, мішки, ящики, коробки, іграшки тощо, зовнішній вигляд яких може приховувати їх справжнє призначення.

Ознаками підозрілих предметів, які можуть виявитися вибуховими пристроями, можуть бути: наявність дротів, малої антени, скотчу, підозрілих звуків (цокання годинника, клацання), джерел електричного живлення (батарейок, акумуляторів) або розтяжки з дроту (шпагату, мотузки), незвичне розміщення предмету, а також не властивий специфічний запах.

При виявленні підозрілого предмету необхідно:

-не вчиняти ніяких дій, не чіпати, не відкривати та не переміщувати його;

-зафіксувати час виявлення підозрілого предмету;

-не використовувати поблизу підозрілого предмету мобільні телефони та засоби радіозв’язку;

-домогтися щоб люди відійшли на безпечну відстань від знахідки;

-негайно повідомити про знахідку чергові служби МВС, ДСНС, СБУ, обов’язково дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи та фахівців вибухотехніків і вказати місце знаходження підозрілого предмету;

-при виявленні підозрілого предмету у громадському транспорті не залишати без уваги забуту або бездоглядну річ, у разі якщо власник не встановлений, повідомити про знахідку водія (машиніста) транспортного засобу.

«Батьки та дорослі є відповідальними за життя та здоров’я дітей, тому необхідно роз’яснювати їм, що будь-який підозрілий предмет, знайдений на вулиці, в транспорті або під’їзді будинку, може становити реальну небезпеку для їх життя та здоров’я»,- зазначив – наголосив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Ігор Туз.

Exit mobile version