Головна / Стислий огляд подій / Сокальчани вкотре збираються на Майдані

Сокальчани вкотре збираються на Майдані

Вже вкотре люди збираються на сокальському Майдані, аби обговорити останні події тривожного сьогодення. Новини не дають перевести подих, не вистачає сліз оплакувати наших героїв. Зі сходу все частіше передають чорні хустини для наших матерів. Ми ще ніколи так багато і ревно не молились, як у ці дні. Але, на жаль, минулої неділі на мітинг прийшло дуже мало людей, хоча в Сокалі оголошували у храмі св. ап. Петра і Павла. Напевно, через спеку, або через байдужість. Хоча так не повинно бути. Адже маємо пам’ятати: нашим хлопцям там, на сході, дуже важко відстоювати незалежність і соборність України. Тим паче ціною власного життя.
Священик церкви Вознесіння Господнього УПЦ КП о. Володимир Жарський відправив панахиду за убієнними і звернувся до присутніх з такими словами:

– Кожного разу, відколи нашу Україну спіткала велика біда, починаючи з Майдану і ще, напевено, не закінчуючи тими подіями, які нині на сході держави, ми з вами збиралися і збираємося ось тут, щоби помолитися за невинно убієнних, щоби молитвою підтримати і нашу сокальську громаду, і всіх борців, які відстоюють свободу України. Сьогодні нас мало, це й наша байдужість. Коли всі переживаємо, хочемо, щоб було все добре, мирно, спокійно, але знаємо, що нема того миру, спокою і нема того добра, якого всі чекали і якого прагнемо. Дивлячись на останні події, коли так підступно бандоформування, які є на сході, збивають літак Боїнг-777, де перебувало 298 осіб, серед них багато дітей, і всі загинули страшною смертю. Тому не можемо бути спокійними. І засвідчуємо, що терористам не місце в Україні. Мені боляче на все це дивитися, не можу стояти осторонь. З тероризмом повинен боротися весь світ. Коли події на сході сколихнули Україну, Європа собі споглядала. Але коли хоронимо своїх дітей – нам боляче. Збиття літака весь світ засудив і повинен виправити ту помилку, тобто вигнати бандоформування зі сходу. Тероризму не повинно бути ніде.

Голова райдержадміністрації Олег Кожушко назвав прізвища шістнадцяти наших героїв – військослужбовців 24-ої окремої мотомеханізованої бригади імені Данила Галицького (дислокується в Яворові), котрі полягли під Зеленопіллям 11 липня. Це юнаки зі Львова, Стебника, Дрогобича, Червонограда, Жовківського, Яворівського, Кам’янка-Бузького, Старосамбірського, Радехівського районів. Він також поінформував про спільну роботу громади Сокальщини, котра через мобілізаційний пункт надає фінансові та матеріальні ресурси для українського війська. Майже чотириста тисяч гривень зібрано і передано громадою у різні військові формування нашої області: 3-ій батальйон Територіальної оборони, Західне територіальне відділення Національної гвардії, підрозділи Державної прикордонної служби, 72-у механізовану бригади… О. Кожушко закликав усіх долучатися до спільної справи: забезпечувати і тил, і фронт, тільки тоді зможемо перемогти ворога. Адже бачимо, що Росія стала проти всього світу. А світ, якщо не прийме рішучих і швидких рішень, то, не виключено, що може початися третя світова війна. Бачимо, яка проти нас стоїть банда. О. Кожушко зачитав звернення віча до керівництва області, де, зокрема, зазначено: «Звертаючись до перших осіб Львівської області, вимагаємо наступного: 

Перше. Міжнародному співтовариству публічно визнати факт ведення Росією війни проти України. Визнати, що ця війна несе загрозу всьому світу.
Друге. Негайно провести незалежне міжнародне розслідування всіх обставин знищення цивільного літака та офіційно встановити відповідальних за цей масштабний злочин.
Третє. Розпочати проти винних осіб судовий процес в Міжнародному кримінальному суді.
Четверте. Захистити життя громадян вільних та незалежних країн світу, задіявши на повну потужність всі можливості військового блоку НАТО.
П'яте. Негайно ввести третій рівень фінансово-економічних санкцій проти Росії як країни-агресора.
Чого не можна далі робити Європі та США – це бездіяти! Лише спільними зусиллями ми переможемо російського агресора та відвернемо небезпеку третьої світової війни!» 

Заступник голови районної ради Володимир Чуб доповнив голову РДА і повідомив, що «спільно районна рада, райдержадміністрація продовжують допомагати нашим воїнам, які виконують свій священний обов’язок в зоні АТО. Там проходять військові дії. У мобілізаційному пункті триває збір продуктів харчування, засобів особистої гігієни, а також індивідуального захисту для воїнів. Попередньо уже закупили 17 бронежилетів, які, першою чергою, віддали третьому Територіальному батальйону Львівської області, де є 34 наших хлопців-добровольців. Маємо від них прохання у забезпеченні медикаментами, засобами індивідуального захисту, особливо, касками. Тому дякую всім, хто допоміг і допомагає війську… Централізовано відправили вже дуже багато продуктів, які надали громади сіл та сокальчани».

Депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський, керівник громадського формування «Сокальська варта» Степан Пенцак говорили про байдужість, яка була й нині є в державі. Зокрема, С. Пенцак звернувся до людей, щоб подивилися на своїх неповнолітніх дітей, які вештаються ночами по барах та тратять гроші. І якщо представники «Сокальської варти» спіймають таких дітей, викликатимуть на місце інциденту їхніх батьків. Про акцію «Діти проти війни» розповів громадський активіст Олександр Новацький. 

– Ми Богом створені для того, аби любити і бути милосердними. Ми маємо право іноді яро ненавидіти, але не маємо права на байдужість, – зазначила ведуча віча Руслана Антонюк.
На завершення усі виконали Славень.

Софія СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two − one =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!