Стислий огляд подій

Творімо добрі вчинки щоденно…

Волонтерська група "Дев'ята рота" уже три місяці успішно збирає кошти на потреби третього батальйону 80-ї аеромобільної бригади, у якій воюють вихідці зі Сокальщини. Ця волонтерська група створилася стихійно  з родичів, друзів та однокласників тих, хто сьогодні зі зброєю в руках відстоює Українську Державу. У її складі різні люди  архітектор, правник, перукар, лікар-гінеколог, бізнесмен, студент, а ще багато інших, хто регулярно передає з рук у руки чи пересилає зза кордону свої важко зароблені гроші на потреби армії. Географія такої допомоги широка  окрім України, це США, Канада, Чехія, Португалія, Італія, Польща, Ізраїль. Усіх цих людей об'єднує переконання, що зміни не приходять згори, а починаються від кожного з нас: хочеш побачити зміну в державі, не сиди склавши руки, не нарікай на керівництво, поганих генералів, а дій сам. Волонтерські роздуми та спостереження подаємо в цій статті як постмиколаївський есей, користаючись нагодою подякувати всім тим, хто не відмовляє, а відгукується щоразу, коли чує "Потрібна Твоя допомога…"

Щороку багато дітей в Україні чекає на свято Миколая, щоб у дивовижний спосіб одержати від святого гостинці: цукерки, мандаринки, іграшки. 2014 рік показав, що ідеї волонтерства, започатковані святим Миколаєм, з новою силою відродилися в Україні і стали близькими для багатьох українців, які не можуть залишатися байдужими, коли йдеться про долю держави і вояків, що стоять на передовій для її захисту. 

Цьогорічний Миколай дивував із багатьох поглядів.

Уперше багато батьків, які відкладали кошти на "миколайчики" для дітей, передбачали у своїх родинних бюджетах важливу витрату  на "миколайчика" для солдата. Уперше незнайомі люди, почувши ненароком розмову про те, що через кілька днів рушає машина на Схід, підходили в кав'ярні і залишали чималі суми для тих, хто сьогодні "найважливіший".

Уперше наші діти писали листи святому Чудотворцю не тільки з проханнями про здоров'я і добробут свій і своїх рідних, а й просили ласки для близьких і далеких воїнів на Сході України  щоби пережили труднощі війни і щасливо повернулися додому. Неймовірно розчулила розповідь одного священика, який знайшов у дитячому листі для святого Миколая 100 гривень  на спорядження для невідомого солдата. Хлопчик просив для воїнів здоров'я і жодним словом не обмовився про якісь подарунки для себе… 

Уперше багато дітей мали змогу і собі стати Миколаями, передавши на Донбас святкові листівки і малюнки, які стали надзвичайно цінними подарунками для солдатів. 

Чи не вперше мужні чоловіки, перебуваючи далеко від рідного дому, крадькома витирали сльози від зворушення, коли читали подитячому щирі рядки від учнів Сокальської школиінтернату та школи №3: "я не боюся вночі, бо знаю, що ви мене захищаєте", "дуже хочу, щоби закінчилася війна і ви всі повернулися додому, вигнавши Путіна з його військом", "для мене ви найбільші герої, тому мрію бути схожим на вас"… 

Групи волонтерів "Дев'ята рота" і "Вільні люди" дякують усім доброчинцям за те, що мали змогу напередодні свята Миколая відправити "бусик", ущерть заповнений необхідними речами, до місця дислокації 3го батальйону 80ї аеромобільної бригади. Серед подарунків  далекомір, три кевларові каски, бінокль, "буржуйки", пральна машинка і пральний порошок, індивідуальні каталітичні грілки для рук і ніг, гелеві примуси, маскувальні сітки для бронетехніки, медикаменти, теплі речі, сухі набори для супів і борщів, солодощі і фрукти. (Раніше було відправлено тепловізор, бойлери, пральні машинки, зварювальний апарат, генератор, бензопили, термобілизну, наплічники, каремати тощо).

Повернувшись із Донбасу, волонтери переповідають цікаві історії воєнних солдатських буднів, не забуваючи додавати щоразу, що такого сильного духу наша армія ще не мала… Очевидно, цей дух  теж заслуга тих, хто ділиться своїм часом, ресурсами, думками і молитвами з тими, хто там стоїть за нас. Від їхнього імені дякуємо всім жертводавцям.

Якщо Ви ще не встигли стати Миколаєм для своїх героїв, пам'ятайте, це можна зробити завжди  святий Миколай Чудотворець творив добрі вчинки щоденно. Якщо Ви хочете долучитися до волонтерських груп "Дев'ята рота", "Вільні люди" чи маєте ідеї, як допомогти війську, заходьте на однойменні сторінки у Фейсбуці або телефонуйте до нас: 0676736038 (Павло Товкало); 0936683252 (Назар Франчук).

Подаємо інформацію для надання допомоги: Павло Товкало, картковий рахунок "Надра банк" 4349 4420 7276 2905; Ігор Назар, картковий рахунок "Приватбанку": 5167 9872 0404 1475.

Мирослава ТОВКАЛО.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.