Головна / Стислий огляд подій / Спроби згуртувати людей в одну громаду в Белзі на Сокальщині

Спроби згуртувати людей в одну громаду в Белзі на Сокальщині

Старовинний Белз довго очікував, коли в оселі белзян прийде голубе паливо. Протягом не одного року керівники району, міста працювали над цим. Свою лепту в завершення газифікації Белза внесли в. о. голови міста Володимир Муха та голова райдержадміністрації Микола Мисак. І нині жителі Белза, окрилені надією на реальну газифікацію своїх помешкань, під контролем працівників Червоноградського газового управління, активно виконують приписи згідно з вимогами безпеки встановлення та експлуатації газових приладів. В листопаді газ підключений до більше, аніж 20 квартир. Роботи тривають і далі.

А тепер про не менш актуальну проблему – дороги. Вже закінчено прокладання гравійної дороги по вул. Польовій, котра нагадувала суцільну калюжу. Завершуються роботи по ремонту шосе по вул. Шевченка. Попередньо тут проклали новий водогін. Всі ці роботи виконані завдяки коштам, виділеним з обласного бюджету та наполегливості в. о. міського голови Володимира Мухи.

З ініціативи міської організації партії «За Україну!», яку створили у Белзі в січні цього року, та активної участі її членів та жителів міста, була замінена стара огорожа навколо Хреста по вул. Січових стрільців, який ще у 1848 році поставили белзяни з нагоди відміни кріпосного права на Україні. Правда за радянських часів у 1951 році, коли Белз ввійшов до складу СРСР, за вказівкою районного партійного керівництва Хреста зрізали, а те місце зрівняли зі землею, щоб і сліду ніякого не залишилося. Та у 1990 році активісти НРУ та «Просвіти», а це Дмитро Климчук, Петро Мостовий, Іван Лисканич, Іван Білоцеркович, встановили новий Хрест на тому ж місці, де стояв старий. Це було перше відновлення Хpеста у Забузькому регіоні. І тепер стару огорожу замінили власними силами і за власні кошти, на нову. Серед активістів, які тут працювали, були: Богдан Коваль, Ярослав Муха, Іван Білоцеркович, Ігор Гримента.

Останніми роками ситуація у Белзі була непроста, досить напружена і нездорова. Причиною тому стали різного роду звинувачення, чвари, пересуди, недовіра частини мешканців до місцевої влади. У непростий час, до того ж складний економічно, прийшлося виконувати обов’язки міського голови Володимиру Мусі, колишньому секретарю ради. Отож, насамперед, він спрямував свої зусилля на те, аби розрядити ситуацію в місті, щоб тут запанувала нормальна атмосфера, яка б дала можливість вирішувати господарські проблеми. І багато чого йому вже вдалося зробити.

Тому й не дивно, що белзяни з досить великою перевагою голосів вибрали його міським головою. І за депутатів міського осередку «За Україну!» проголосувало багато людей, фракція цієї партії посіла друге місце, поступившись лише ВО «Свобода».

Нині белзяни сподіваються на активну роботу на благо громади, яку проводитиме новообраний міський голова Володимир Муха. А проблем у місті вистачає: наведення належного порядку в Белзі, благоустрій, вирішення нагальних проблем, догляд за відновленими в часи національного відродження історичними пам’ятками; об’єднання, згуртування людей в єдину громаду.

Петро МОСТОВИЙ, голова Белзького осередку політичної партії «За Україну!»

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!