Якість поверхневих вод перевіряли на 23-х об’єктах.
Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у серпні зробили моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісли. Це 17 об’єктів суббасейну Західного Бугу та 6 в межах суббасейну Сяну.
Перевіряли наявність у воді різних фізико-хімічних та хімічних показників, в тому числі важких металів, пестицидів, медикаментів тощо.
Читайте також: Для дітей військових та ВПО організували активний екологічний відпочинок: які локації відвідали в межах «Ековікендів»
У серпні найнижчу якість води зафіксували:
- у р.Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, пестицидів;
- у р.Західний Буг нижче гирла р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин і пестицидів;
- у р.Свиня (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних й біогенних речовин, поліароматичних вуглеводнів;
- у р.Марунька (нижче м. Винники) – за вмістом органічних і біогенних речовин, летких вуглеводнів;
- у р.Малехівка (с. Малехів) – за вмістом органічних речовин.
Найкраща якість води спостерігалася у р. Завадівка (с. Грушів). Порівняно з попереднім звітним періодом (липень 2024 року) покращилася якість води в р. Полтва, у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтва (м. Буськ, м. Кам’янка-Бузька, с. Старий Добротвір), р. Золочівка, р. Малехівка, р. Яричівка. За цей період погіршилася якість води у р. Свиня, р. Мощанка, р. Вишня (на прикордонній ділянці) і в р. Шкло.
«Проблема забруднення довкілля вуглеводнями, важкими металами та пестицидами є актуальною через їхню токсичність і здатність накопичуватися в живих організмах. Тому необхідно впроваджувати системи очищення стічних вод і контролювати промислові викиди. Сприяють накопиченню у водах небезпечних речовин сільськогосподарська діяльність, зокрема порушення умов використання пестицидів та гербіцидів, спалювання рослинних залишків, і звичайно природні явища, такі як пожежі в екосистемах», – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Оксана Війтик.
Детальну інформацію про поверхневі води України можна знайти на створеній Державним агентством водних ресурсів карті «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index
Також на сайті ЕкоЗагроза (http://surl.li/fpqyb ) працює безкоштовна послуга – моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів за хімічними показниками, де відображається інформація щодо оцінки води у визначених пунктах спостережень.