Стислий огляд подій

Синоптики попередили про надзвичайну пожежну небезпеку на 28 – 29 травня на Львівщині

Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомив, що по місту Львову та упродовж 28– 29 травня очікується надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.

Закликаємо дотримуватись правил пожежної безпеки і не випалювати суху рослинність, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно.

Найбезпечніший спосіб для довкілля – це компостувати сухе листя та траву: рослинність перегниває і стає добривом. Це не лише безпечно, а й корисно для ґрунту. Для компосту слід підготувати спеціальний резервуар чи просто викопати яму поблизу подвір’я або ж біля городу, помірно зволожувати рештки рослин та забезпечити туди доступ повітря.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

Голос Сокальщини на GoogleNews