Після завершення різдвяних свят з центральної частини Львова почнуть демонтувати святкові атрибути – шопку, ялинку та дідуха. Демонтаж ялинки та дідуха розпочнеться вже з понеділка. Ялинку використають для підживлення зелених зон, а дідуха перевезуть до Музею народної архітектури та побуту для зберігання до наступного року.
Як використають ялинку?
Комунальне підприємство «Зелений Львів» з понеділка розпочне розбирати ялинку, встановлену на проспекті Свободи. Спочатку з дерева знімуть усі прикраси, а потім його поділять на частини:
- Великі елементи використають як дрова для обігріву теплиць.
- Дрібні гілки подрібнять і застосують для підживлення дерев та кущів у міських парках і скверах.
Що буде з дідухом?
Дідуха перевезуть до Львівського скансена (Музей народної архітектури та побуту), де він зберігатиметься до наступного Різдва.
Історія цьогорічної ялинки
Головну ялинку Львова засвітили 5 грудня, напередодні Дня святого Миколая. Її місту подарувала сім’я Підвірних із села Бірки Яворівського району. Висота ялинки становить 18 метрів, а її вік – 20 років.
Історія дерева почалася у 2004 році, коли пані Ганна знайшла зламаний саджанець із корінням на дорозі. Чоловік Ганни разом із дворічним внуком посадив його у своєму дворі. Спочатку дерево росло повільно, але завдяки турботі та підживленню за наступні 10 років виросло «як тісто на дріжджах».