Головна / Стислий огляд подій / У Львові обговорили проблеми народних домів

У Львові обговорили проблеми народних домів

27 січня у приміщенні Львівського музею історії релігії відбулася робоча нарада щодо актуальних питань в галузі культури, яку ініціювала Львівська обласна рада. На нараді, зокрема, обговорили проект Програми покращення функціонування Народних домів Львівської області на 2012-2015 роки.

У нараді взяли участь заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, голова постійної комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик, голова постійної комісії з питань культури, історикокультурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Орест Шейка, депутати обласної ради Святослав Шеремета, Ігор Криськів, Тарас Курчик та Галина Чорна, представники облдержадміністрації, начальники відділів культури і туризму районних державних адміністрацій і міст обласного значення Львівської області.

У своєму виступі Валерій П’ятак зазначив, що на сесії, яка відбулась 20 грудня 2011 року, Львівська обласна рада визнала стан функціонування Народних домів у області критичним. Впродовж тільки двох останніх днів в обласну раду надійшли десятки листів від районних рад та сільських голів з проханнями надати фінансову підтримку на ремонт чи капітальний ремонт в сумі від 300 тисяч до 1,5 млн. гривень. Валерій П’ятак також розповів, що на Львівщині діє 1362 Народних доми, а в обласній програмі мікропроектів на фінансування ремонту та їх реконструкції передбачено 1 млн. грн.

Заступник голови Львівської обласної ради наголосив, що ініціаторами проведення будьяких робіт у Народних домах повинні бути керівники цих закладів, які мають зібрати, організувати, переконати громаду, що їй справді потрібен нормальний культосвітній заклад.

«Просимо керівників закладів культури районного рівня обговорити цю проблематику з громадами населених пунктів. Оскільки конкурс мікропроектів передбачає співфінансування з місцевими громадами, то дуже важливо, аби люди самі сказали, що для них є важливим, чи насправді потреба у ремонті Народного дому є нагальною, чи є важливіші питання», – пояснив Валерій П’ятак.

Присутні також заслухали інформацію голови постійної комісії з питань культури, історикокультурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради Ореста Шейки, який розповів про проблеми у галузі культури області, зокрема про функціонування Hародних домів, районних, сільських бібліотек та їх фінансування.

У роботі наради взяла участь начальник відділу культури та туризму Сокальської райдержадміністрації Лариса Фарин.

(Відділ  інформації та зв”язків з•громадськістю  Львівської обласної ради).

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!