Стислий огляд подій

У Львові очистили близько 9 тисяч дощоприймачів – знайшли пластиковий посуд та навіть iPhone

З них витягували не лише пісок, а й пляшки, пластиковий посуд та навіть айфон

Із початку березня у Львові і приєднаних громадах тривало традиційне весняне очищення дощоприймачів. Станом на сьогодні 100% усіх дощоприймачів міста вже очищено. Як розповідають у департаменті житлового господарства та інфраструктури, паралельно з очисткою дощоприймачів комунальні служби здійснювали промивку зливної мережі, а у разі виявлення заломлення труб – проводили ремонт і заміну аварійних ділянок.

«Очищення дощоприймачів і приведення їх до належного стану є дуже важливою частиною роботи комунальних служб міста, адже коли розпочинаються дощі, а дощоприймач – несправний, то він не зможе якісно виконати свою функцію з відведення дощової води», – пояснює Іван Матківський, начальник управління інженерного господарства ЛМР.

За його словами, загалом на території Львова разом з приєднаними громадами є майже 9 тис. дощоприймачів. Найбільше з них у Шевченківському та Галицькому районах. Водночас найскладнішою та такою, що вимагає більше часу, є очистка дощоприймачів у Галицькому районі, оскільки тут на дощоприймачах стоять гідрозатвори.

Очистку проводили шляхово-ремонтні підприємства районів. Також, за потреби, районні адміністрації залучали до цих робіт і підрядні організації. Під час очистки у дощоприймачах виявляли не лише піскосуміш і дрібне сміття. Так ЛКП «ШРП Личаківського району» і КП «Добробут», які проводили очистку дощоприймачів у Личаківському районі, діставали звідси пластикові пляшки і одноразовий посуд. А також траплялися шини, дроти, металеві осердя від коліс велосипеда, дитячі іграшки, ліхтарики, пластикові горнятка.

«Нещодавно з дощоприймача дістали айфон останньої моделі. Львів’янин розмовляв по телефону, й випадково телефон впав і потрапив у дощоприймач. Відчайдушні спроби дістати телефон не увінчалися успіхом, і чоловік звернувся до ЛКП “ШРП Личаківського району” – вони дістали смартфон з дощоприймача і повернули власнику.

А загалом, дуже просимо мешканців не використовувати дощоприймач як смітник. Бо в разі сильної зливи дощоприймач не зможе виконати свою функцію», – відзначають у Личаківській районній адміністрації.

Голос Сокальщини на GoogleNews