Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові покажуть виставку фотографій старого Розточчя

Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького разом з Музеєм Кресів у Любачові (Польща) запрошують у суботу,

7 вересня, до львівського скансену на відкриття виставки «Архів Болеслава Фаріона. Портрети старого Розточчя в негативах любачівського фотографа» та концерт гурту «Вернигора».

Виставка та концерт є частиною більшого проєкту «Кордон, що єднає. Транскордонні культурні трансфери в добу війни». Проєкт виник із потреби відновлення та підтримання транскордонних і сусідських культурних зв’язків, а також двосторонньої співпраці на польсько-українському прикордонні.

Метою проєкту є повернення до довоєнних культурних зв’язків на регіональному рівні та активізація співпраці на польсько-українському прикордонні, тож проєкт покажуть для аудиторії Польщі та Україні.

Програма заходу:

Локація: мала виставкова зала музею «В укритті». Виставку у скансені можна буде відвідати з середи по неділю з 10:00 до 18:00.

19:00 – концерт гурту «Вернигора»

Вернигора – музичне тріо, що грає фолькову музику, коріння якої сягає карпатського прикордоння Польщі та України. Гурт виступить у складі: Дарія Косєк – вокал, Адріянна Мар’я Кафель – струнні інструменти, Мацей Гарна – колісна ліра, хендпан.

Локація: костел зі с. Язлівчик

Виставка та концерт є частиною більшого проєкту «Кордон, що єднає. Транскордонні культурні трансфери в добу війни». Проєкт реалізується за підтримки Центру діалогу імені Юліуша Мєрошевського, Любачівського повіту та Підкарпатського воєводства. «Кордон, що єднає…» – це проєкт, що виник із потреби відновлення та підтримання транскордонних і сусідських культурних зв’язків, а також двосторонньої співпраці на польсько-українському прикордонні. Повномасштабна війна в Україні, що триває з 2022 року, на жаль, значно обмежила попередню транскордонну співпрацю в сфері культури та культурної спадщини. Метою проєкту є повернення до довоєнних культурних зв’язків на регіональному рівні та активізація співпраці на польсько-українському прикордонні. Ми прагнемо донести наш проєкт як до аудиторії в Польщі, так і в Україні.

Exit mobile version