Стислий огляд подій

У Львові відновили історичну металеву браму на вулиці Снопківській

На вул. Снопківській, 33 у Львові відреставрували історичну металеву браму. Зробили це в межах міської програми співфінансування, яка має на меті допомогти мешканцям у реставрації цінних елементів історичних будинків.

Йдеться про металеві зелені фасадні двері, за які фахівці взялися ще до початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

«Ці двері були доволі знищені, нам довелося замінити понад 10% матеріалів та перекувати частину металу. До слова, ці двері тримаються на металевих заклепках. Особливо пошкодженою була нижня частина із знищеним декором з одного боку. Окрім того, двері мали втрачені ґратки, які довелося виготовити нові, адже на їхньому місці була просто приварена цинкова бляха»,– розповів реставратор Ярослав Зубрицький.

Відновлення брами стало можливим завдяки програмі співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 49 тис. грн. З них місто оплатило 70%, відтак частка мешканців склала 14 700 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини».

Голос Сокальщини на GoogleNews