Під час археологічних досліджень на території пам’ятки архітектури національного значення – Палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові знайшли давні мури замку, який датують 17 століттям
Про це Голосу Сокальщини стало відомо у Департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА.
Знахідку виявили науковці Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба” ІА НАН України. Для створення надалі проєктно-кошторисної документації вони проводять тут попередні археологічні дослідження.
«Один з розкопів, який заклали при південно-західному наріжнику палацу, засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у 17 столітті. В іншому розкопі археологи зафіксували мур замку шириною 2.5 м», – повідомила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Олена Валько.
Палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом.
За словами наукової консультантки проєкту, археолога Наталя Войцещук, перші письмові згадки про Тартаків датуються початком 15 століття. Тож археологи сподіваються, що подальші дослідження розкажуть багато нового про історію Сокальщини.
Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати будуть основою для прийняття фахових проєктних рішень проєктантів-реставраторів.
Нагадаємо, виготовлення проєктно-кошторисної документації для Тартаківського палацу співфінансують Львівська обласна рада з бюджету розвитку та місцева Сокальська міська рада – офіційна сторінка, яка є замовником проєкту. Палац у Тартакові – один із двох об’єктів культурної спадщини на Львівщині, які перебувають у концесії. Вже кілька років довкола нього діє активна громадська ініціатива, яка не дозволяє палацу зникнути з медійного поля.