Стислий огляд подій

У жовтні на Сокальщині побувала професор історії з США, волонтер Френсіс Кері

У жовтні на Сокальщині побувала професор історії з США, волонтер Френсіс Кері, яка уже два роки працює в Луганській області, вивчаючи історію, культуру, традиції, побут та життя українського народу. Особливу цікавість викликає у неї наше сьогодення. Допомагає їй відкривати Україну та українців Ольга Мірошниченко, яка бере активну участь у громадсько-політичному житті міста Старобільська. Нещодавно Марія Король з Волиці отримала від неї листа, в якому передала враження від побаченого, почутого на Західній Україні. Подаємо його без скорочень:
«Шановна пані Марія!

Ще одна зустріч з чудовими людьми із Західної України прекрасила моє життя і подарувала море позитивних емоцій і залишила яскравий слід у душі.  Хочу висловити подяку Вам, Олегу Іванчині, Олегу Солодяку, членкиням районної організації Союзу українок, Богдану Шклянці, Марії Петрощук і всім тим людям, які з теплом та щирістю зустрічали нашу делегацію зі сходу.

Другий рік працює в Старобільську Луганської області волонтер з Америки Френсіс Кері. Її цікавить культура України, історія, звичаї, побут та життя людей.

Ось чому я запропонувала Френсіс поїхати на захід, щоб вона мала глибшу уяву про мою країну і мій народ. Запросила у цю подорож й свою племінницю Юлю, яка народилася у Старобільську, а зараз живе у Росії. Мені дуже хотілося б, щоб Юля ніколи не забувала, що вона українка і завжди пишалася цим. Завдяки людям, яких ми зустріли, наша поїздка склалася пречудово. Френсіс весь час повторювала: «В мене нема слів! Нас благословив Господь». Її вражало все: і гостинність сокальчан, і картини Степана Івасейка, і господарство пана Олега Іванчини, і вишиті рушники, які подарувала Марія Король…

Я впевнена, що зустріч з людьми із Західної України – найяскравіша сторінка у житті американки. Завдяки Вам, дорогі друзі, мої сподівання справдилися. І Юля окрилена, побаченим та пережитим, написала вірша, який розпочала рядками: «Я красно дякую за те, що була у Вас…», в якому назвала Україну раєм. Вона захоплюється карпатською щирістю, тишою, красою, говорить, що таких людей, як в Західній Україні ніколи не зустрічала. Дівчина вдячна за те, що їй дозволили закохатися в рідний край, де вона народилася, за гостинність.

Шановна Марія Петрівна, ще раз дякую і бажаю Вам здоров’я, сили, успіхів. Мої вітання Марії Яківні Петрощук. Я Вас всіх люблю.

Ольга МІРОШНИЧЕНКО, м. Старобільськ Луганської області. 16.11. 2010 р.

Голос Сокальщини на GoogleNews