Головна / Стислий огляд подій / У с. Ільковичі віншували і допомогу збирали

У с. Ільковичі віншували і допомогу збирали

Старий Новий рік, Святого Василія, Меланки  так у народі називають 14 січня  день, на який припадає багато старовинних обрядів. Про всі звичаї і обряди, пов'язані з Меланкою, старим Новим роком та водінням кози, добре пам'ятають в Народному домі с. Ільковичі. Тому щороку в цей день до Народного дому сходяться люди з кожного кутка села. Проте цього року свято було особливим. Приходили цілими родинами і навіть мешканці сусідніх сіл. Це було зумовлене тим, що святковий концерт мав велику і благородну мету. Насамперед, кожен із нас прийшов із колядою, щоб прославити маленького Ісуса, який своїм народженням звеселив усю землю. Тому концерт складався з двох частин. Героями першої частини були учасники драматичного гуртка та гуртка художнього слова Народного дому с. Ільковичі. Як годиться, діти водили козу, колядували, віншували та вітали усіх з Новим роком та Різдвом Христовим. Крім того, під бурхливі оплески на сцену виходили учасники танцювального колективу "Бужани", які звеселили усіх своїми танцями. Не обійшлося і без жіночого вокального колективу, який своїми піснями достукався до серця кожного глядача. 

Другою частиною концерту був святковий КВК, в ньому взяла участь молодь з Ількович, Свитазева та Скоморох. Давно наше село так не сміялося!

Кажуть, що сміх продовжує життя. Якщо так, то своїми яскравими номерами учасники свята продовжили життя усіх глядачів не на один рік. Завітавши у Народний дім, можна було побачити і "політиків", і "зірок естради". Але під веселими масками та яскравими костюмами ховалися молоді люди, яким надавала впевненості кожна посмішка глядача. 

Вже давно у Народному домі не бачила стільки глядачів. Село ожило, а Народний дім загомонів на всю околицю. Кожний, хто спішив туди, приносив із собою великі пакунки. Адже найважливішою метою було проведення благодійної акції "Зігрій солдата". Усі небайдужі приносили теплий одяг, продукти, які згодом передали на фронт. Також під час концерту зібрали півтори тисячі гривень, за які придбали дві пари берців та сигарети і передали воякам.

Тож дотримуймося наших традицій, колядуймо так, щоби нашим співом звеселяти новонародженого Ісусика і випросити в Нього спасіння тим, хто захищає нас на Сході.

Вікторія ВОЙТКО, учасниця художньої самодіяльності.       

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!