Стислий огляд подій

У парку Сокаля пройшла толока

"Я люблю Сокаль" – під таким закликом 23 травня пройшла толока у парку Сокаля. Не байдужі сокальчани (таких було близько п’ятдесяти), зорганізувалися у соціальних мережах та прийшли, щоб прибрати територію. Активні, молоді та завзяті чоловіки, жінки, учні, студенти та навіть люди похилого віку не пожаліли свого вільного часу та сил.

Напередодні відбулися збори представників діючих у місті громадських організацій та формувань, на яких розробили спільний план дій щодо подальшого розвитку Сокаля,а також обговорили співпрацю організацій з органами місцевої влади та активне залучення громади до усіх цих процесів. Серед висловлених пропозицій була ідея від Правого сектору (Сокаль) «оживити» та реконструювати парк, бо це єдине місце, де сокальчани можуть провести своє дозвілля та відпочити з дітьми. Усі присутні проголосували «за», тож ідея перестала бути просто ідеєю, а мала вже реальну підтримку з боку таких же свідомих жителів.

Кожен робив те, що вважав за потрібне, аби втілити задумане. Жителі Сокаля, а також громадські організації «Правий сектор» (Сокаль), «Самооборона Майдану 10 Сотня», «Майстерня мрій», «Всеукраїнський волонтерський рух», «Сокальська Варта», «УНАУНСО» (Сокаль), Благодійний фонд «Діти. Спорт. Майбутнє», «Народне слово» та інші долучилися до толоки. На території міського парку прибрали побутове сміття, розчистили від трави бордюри та алеї, скосили траву та бур’яни, які вже не один рік заважали мешканцям добратись до берега річки Західний Буг. Також скопали клумби та висадили квіти, які придбала за свої власні кошти одна небайдужа сокальчанка. Каміння, яке було розкидане по парку та неохайно скидане біля квітників, використали для декорування. Одні згрібали минулорічне листя, інші підмітали, носили гілки. Спільна справа єднала краще усіх закликів та лозунгів… Наприклад, приватний підприємець Василь Підкіпняк з власної ініціативи пофарбував у патріотичний блакитно-жовтий колір лавки у парку, підремонтував дитячий майданчик, який офірував ще його батько.

Жоден із представників міської ради не долучився до акції прибирання, а працівники «Сокальжитлокомунсервісу» лише виконували роль допитливих спостерігачів: прийшли та цікавились скільки людей виявили бажання працювати, хто що робитиме, і куди дінуть їхні бюджетні чорнобривці… Таке ставлення до волевиявлення громади цілком зрозуміле… чужими руками «загрібати жар» завжди легше. Як то прийнято говорити в народі, «хтось працює – хтось гальмує!» – жартували активісти.

Неочікуваним був приїзд народного депутата України Михайла Бондаря, який також дізнався про толоку з соціальної мережі. Він підбадьорював на нові спроби втілення задуманого.

Люди підтримали ініціативу та обіцяли наступного разу зібратися знову, привести ще більше знайомих та родичів, заохотити та зацікавити інших мешканців Сокаля, не сидіти склавши руки, а працювати на благо міста. Адже місто – це маленька країна, у якій кожен вирішує, яким же буде завтрашній день, і у якому оточенні виростуть наші діти.

Долучилися до толоки в Сокалі й представники ГО «Автомайдан» Червоноград. Вони в буквальному значенні «приплили» на допомогу нашим активістам, у рамках восьмої екологічної акції організували ЕКОсплив та вранці вирушили на катамарані по Західному Бугу, аби очистити важкодоступні місця берегової лінії.

Дякуємо всім, хто прийшов на весняну толоку! Разом зможемо більше, адже місто потребує ідей, сил та натхненної праці кожного з нас! 6 червня збираємося знову для «оновлення» нашого парку!

Юлія КОРНИЛО, м. Сокаль.

Фото Юлії Сорочук.

 

 

65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.