Стислий огляд подій

На позачерговій сесії Сокальської райради прийняте звернення на підтримку вимог шахтарів

15 листопада відбулось 35 позачергова сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було лише одне питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови ЛОДА, голови ЛОР щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля».

Як повідомив на початку засідання заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, позачергова сесія була скликана терміново з метою підтримати вугільників Прибужжя. «Адже через постійні проблеми із виплатою заробітної плати, надходження зарплати невчасно і не в повному обсязі, люди просто доведені до відчаю і вдаються до рішучих заходів. Зокрема вже кілька днів в приміщенні ДП «Львіввугілля» голодують голови НПГУ шахти «Степова» Василь Семканич та шахти «Межирічанська» Василь Лесняк. Окрім того в держпідприємстві відбулась нарада за участю керівників вугільної галузі району, представників влади Сокальщини та Червонограда і ЛОДА. На ній також озвучувались проблеми із виплатою зарплати. Тому Сокальська районна рада вирішила не стояти осторонь, а висловити свою підтримку вимоги шахтарів», – наголосив Василь Бойко.

 На позачерговій сесії Сокальської райради прийняте звернення на підтримку вимог шахтарів

 На позачерговій сесії Сокальської райради прийняте звернення на підтримку вимог шахтарів

Він також повідомив, що цього дня, 15 листопада, голова Сокальської районної ради Микола Пасько поїхав до Києва в Міністерство екології та природних ресурсів України з приводу створення національного парку та будівництва сонячних електростанцій на території Сокальського району.

Після затвердження порядку денного, присутні заслухали виступ депутата районної ради Олега Солодяка. Він зачитав звернення, за яке пропонувалось проголосувати. У ньому йдеться, що: «В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв’язку з невиплатою заробітної плати за вересень та жовтень  2018 року.  Окрім того, шахтарі вимагають скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля», згідно з яким ДП «Львіввугілля» приєднується до Державного підприємства «Національна вугільна компанія» з адресою розташування в  Києві. У такому випадку невідомо, чи буде надходити в районний бюджет Сокальського району податок з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості.

В Сокалі пройшла позачергова сесія Сокальської районної ради

          Таким чином виникає ситуація коли вугільні підприємства будуть провадити свою діяльність на території Сокальського району, але негативні наслідки такої діяльності будуть залишатись невирішеними і створювати проблеми для мешканів району, а тоді як податки від їх діяльності будуть зараховуватись до бюджету м.Києва.

          Оскільки серед доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45% то підзагрозою фінансування усієї соціальної сфери – освіти, культури, охорони здоровя, а також фінансування вирішення екологічних проблем, доріг та іншого».

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП “Львіввугілля” та недопущення соціального напруження в районі,  депутати Сокальської районної ради звертаються до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови ЛОДА, голови ЛОР з проханням:

  • терміново забезпечити виплату заборгованості по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля» за вересень та жовтень 2018 року;
  • скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля»
  • виділити кошти на модернізацію шахт «Степова» та «Межирічанська»
  • вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДП «Держвуглепостач», які винні у невиплаті заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля».

В результаті 22 голоси за і рішення «Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови ЛОДА, голови ЛОР щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля» було прийнято. На цьому 35 позачергова сесія Сокальської районної ради була завершена.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews