Стислий огляд подій

В Телязької сільської ради на Сокальщині вкрали 283,5 гектара землі

Коли крадуть щось не у нас, а в когось іншого, здається: злодій ніколи не зачепить саме тебе  адже так? Помиляєтесь, шановні! Злодії вже  біля наших дверей…

В Телязької сільської ради вкрали 283,5 гектара землі. Не дві сотих – майже 300 гектарів заплав Бугу! Хто вкрав: така собі львівська фірма  "Ліга ЛТД"  за сприяння управління Держкомзему в Сокальському районі та Сокальського управління водного господарства.

Цю оборудку не змогли б здійснити без відповідного "покровительства". Тепер правоохоронні органи просто "не знаходять" криміналу у потрібних їм справах і діях, проведених їх підопічними. Я звернувся з відповідними матеріалами про незаконне захоплення землі •до Сокальського РВ ГУ МВСУ та Сокальської прокуратури. Та на головні запитання: чому ніхто  згідно з законом  не повернув після ліквідації заводу хімволокна землі заплав Бугу Телязькій сільській раді, до якої ці землі належать та мали би доєднатися згідно з адміністративнотериторіальним поділом  як доєднали частину заплав Бугу до Опільської сільської та Сокальської міської рад; чому ніхто  згідно з законом  не узгодив передачу згаданих земель сторонній особі; чому ніхто  згідно з законом  не платить орендної плати за землю (а це сотні тисяч гривень); для чого і з якими метою та наслідками були незаконно передані в оренду споруди і землі? Та ні міліція, ні прокурор чіткої відповіді на конкретні запитання мені не дали, бо порушень "не бачать". То як це розуміти?

На деякі з запитань відповім сам. Чому ніхто не платить орендної плати за землю? Якщо нинішня влада незаконно захоплює Межигір’я, сотні і тисячі гектарів Тетерівського та Кримського лісництв  чому б не захопити і землі Телязької сільської ради  безкоштовно?!

Чому не опротестують незаконну передачу земель? А тому, що розпорядження № 577р від 25 липня 2007 року  підписано тоді ще Прем’єр-міністром… В. Януковичем!

Для яких потреб захоплені землі Бугу вже згаданою фірмою? Для того, щоб збудувати (знову ж таки незаконно) гідроелектростанцію. Для її обслуговування потрібні мільйони кубометрів води. Концентрувати її в річковому руслі не хочуть  бо для розчищення та поглиблення основного русла Бугу потрібно вибрати мільйони кубометрів землі. Відповідно, витратити мільйони гривень. Значно простіше  безкоштовно та порейдерськи, вкравши згадану площу землі, заповнити її необхідними для виробництва електроенергії мільйонами кубометрів води. А це означає, що землі, льохи та городи мешканців Теляжа та Ульвівка будуть у воді. Нас топило ще за попереднього рівня розливу води  лише після спуску замуленого водосховища вода зникла з наших городів, льохів та будинків. Для електростанції рівень води зросте ще на 5  10 метрів. У воді будуть не лише Теляж, Ульвівок, Скоморохи та Ільковичі, але й населені пункти з гірничими підробками  це села Бендюга, Добрячин, місто Червоноград.

Ярослав КРАВЧЕНКО,
Телязький сільський голова.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.