Стислий огляд подій

В Україні проводиться Всесвітній тиждень імунізації під гаслом «Не відставайте від життя»

Профілактика інфекційних захворювань є одним з найважливіших питань у роботі з дітьми. Ризик виникнення спалахів захворювань і епідемій зберігається серед дітей і дорослих, незахищених щепленнями. Найостанніший приклад – спалах кору в європейських країнах. В Україні протягом перших шести місяців 2012 р. кількість випадків захворюваності на кір перевищила 10 тисяч дітей і підлітків.

Ризик виникнення спалахів інфекційної хвороби буде мінімальним у тому випадку, якщо кількість щеплених дітей досягне 90%. Тому діти, які не отримали щеплення згідно з календарем щеплень, не допускаються в організовані дитячі колективи – школи, дитячі дошкільні установи (закон від 06.04.2000 р. №1645III, ст. 15 «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

У нашій країні передбачена обов'язкова вакцинація дітей проти десяти найбільш небезпечних інфекційних хвороб: туберкульоз, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гепатит «В», гемофільна інфекція типу b, кір, краснуха, паротит. Щорічно у світі застосування вакцин запобігає 3 млн. смертельних випадків, рятує 750 тисяч дітей від тяжких ускладнень, що виникають у результаті небезпечних інфекційних хвороб.

Олександра КОЗИЦЬКА, завідувач Сокальської дитячої консультації.•     

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.